Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oplątwa modra

Tillandsia cyanea

Encyklopedia roślin: Oplatwa modra  Tillandsia cyanea   Ma zielone lisc

Kolor kwiatów

czerwone, purpurowe

Kolor liści

zielone

Odczyn gleby

obojętny

Pora kwitnienia

lato

Rodzaj gleby

próchniczna

Stanowisko

słońce

Wilgotność gleby

umiarkowanie wilgotna

Wysokość

do 50 cm

Oplątwa modra - przylistki różowo-liliowe, kwiaty purpurowe w kształcie płaskiego, wachlarzowatego kłosa wyrastającego spomiędzy przylistków.

Stanowisko Torf i rozdrobniony mech torfowiec (4:1), można też użyć podłoża dla storczyków. Światło pełne, łącznie z silnym, bezpośrednim nasłonecznieniem. Temperatura optymalna uprawy 21-24oC. Temperatura minimalna zimą 13oC.

Wilgotność powietrza Wiosną i latem zraszamy codziennie miękką, letnią wodą. Podlewanie i nawożenie Podlewamy 2 razy w tygodniu, wlewając wodę do rozety, zimą co 7-10 dni, po obeschnięciu ziemi. Latem zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym, co 2 tygodnie.

Pielęgnacja Roślina łatwa w uprawie. Liści nie nabłyszczamy, wystarcza zraszanie. Zaschnięte liście odcinamy. Brązowiejące końcówki liści świadczą o zbyt niskiej wilgotności. Roślina wrażliwa na dym. Jeśli spomiędzy przylistków nie wyrastają kwiaty, oznacza to za niską temperaturę, zbyt ciemne warunki lub za suche powietrze.

Przesadzanie Posadzone na wiosnę odrosty, przesadzamy po roku. Nie przesadzamy ich w drugim roku. Rozmnażanie Oddzielanie odrostów. Najczęstsze choroby i szkodniki Szara pleśń. Mrówki, przędziorki.

1 z 2Encyklopedia roślin: Oplatwa modra  Tillandsia cyanea   Ma zielone lisc
2 z 2Encyklopedia roślin: Oplatwa modra  Tillandsia cyanea   Ma zielone lisc