Miejsce na pokój dla dziecka
Jesteśmy młodym małżeństwem, już niedługo urodzi się nam dziecko. Myślimy o urządzeniu dla niego pokoju, ale zastanawiamy się, czy w naszym mieszkaniu da się wydzielić dodatkowe pomieszczenie. Wolelibyśmy nie rezygnować z osobnej sypialni dla nas. Na rzecz dodatkowego pokoju jesteśmy skłonni zmniejszyć na przykład strefę jadalną przy kuchni, a tę otworzyć na pokój dzienny. Edyta i Maciek
Rozwiązanie 1. Przy części dziennej
ŁAZIENKA została z kolei poszerzona kosztem przedpokoju. Jest więc nadal wystarczająco przestronna i ustawna - bez problemu mieszczą się w niej wszystkie potrzebne sprzęty. Wyposażyłam ją w prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm) częściowo wpuszczoną w długi blat, sedes i wąską pralkę (45 x 60 cm).
Otwartą strefę dzienną połączyłam z PRZEDPOKOJEM, co dodaje jej przestronności, a do ciemnego korytarza wpuszcza światło dzienne. W rogu przy łazience urządziłam KUCHNIĘ z funkcjonalną zabudową w kształcie litery L. Przy oknie proponuję zaaranżować kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem kawowym. Umowną granicę pomiędzy tymi dwoma strefami o różnej funkcji stanowi aneks jadalny ze sporym okrągłym stołem.
Rozwiązanie 2. Zaciszny pokój
Nowa SYPIALNIA ma zaokrąglony narożnik, który ułatwia poruszanie się po przedpokoju i wpuszcza do niego więcej światła dziennego. Pokój nie jest duży - w sam raz na łóżko z szafkami nocnymi. KUCHNIA znajduje się w rogu przy łazience (tutaj można podłączyć wszelkie instalacje). Blat roboczy od strony przedpokoju pełni też funkcję stolika śniadaniowego. Róg aneksu kuchennego jest osłonięty ścianą w kształcie litery L; w ukrytej za nią zabudowie proponuję umieścić m.in. lodówkę i pralkę.
W ŁAZIENCE, nieco zmniejszonej na rzecz praktycznej garderoby, mieści się wygodna kabina prysznicowa (90 x 90 cm) oraz umywalka i sedes (nad nimi można zbudować szafki). W PRZEDPOKOJU i pokoju dziecka zaplanowałem spore szafy ubraniowe.
Autor: Michał Grzelak
Skomentuj:
Miejsce na pokój dla dziecka