Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Czy i jak wymieniać uszczelkę w kranie?

Na pytania odpowiada Roman Rybka

Dotyczy to tradycyjnych baterii z kurkami. Uszczelek tak na prawdę nie opłaca się wymieniać. Niewiele drożej kosztuje cała nowa głowica, a przy tym stara zapewne jest już i tak wyrobiona, ma luzy na ślimaku i kran szybko zacznie znowu przeciekać.

Jeżeli jednak decydujemy się na wymianę samej uszczelki, najlepiej kupić białe, silikonowe. Komplet można znaleźć w dowolnym sklepie hydraulicznym. Zamykamy dopływ wody ciepłej i zimnej zaworem na rurze doprowadzającej albo zaworem centralnym dla całego mieszkania. Odkręcamy kran i wyjmujemy głowicę. Zastępujemy starą uszczelkę nową. Warto zwrócić uwagę, czy na głowicy pozostała dodatkowa uszczelka w kształcie obrączki. Jeżeli jej nie ma, trzeba owinąć głowicę teflonem lub konopiami.

Baterii uchylnych się nie naprawia. Są w nich elementy teflonowe bardzo czułe na drobne zanieczyszczenia. Jeżeli dostaną się do nich jakieś paprochy z rur, co się niestety czasem zdarza, to ścierają się i trzeba wymienić całą baterię. Części zamienne nie są do Polski sprowadzane, więc trudno by było coś poradzić.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka
Nietypowe tradycje Walentynkowe na świecie

Skomentuj:

Czy i jak wymieniać uszczelkę w kranie?

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej