Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Wnętrze z wnętrzem

Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Joanna Płachecka Zdjęcia: Karl Jorgenson, Monika Lewandowska/Phototapeta, Łukasz Zandecki
Fot. Karl Jorgenson

Sypialnia, łazienka albo gabinet w aneksie oddzielonym od reszty wnętrza ściankami ze szkła lub płyty gipsowo-kartonowej. Czy to zbędna ekstrawagancja, czy może dobry pomysł na zyskanie dodatkowego pomieszczenia? Oceńcie sami. My podrzucamy pomysły.

Fot. Karl Jorgenson

Garderoba między snem a dniem

Obszerna garderoba powstała w miejscu wprost idealnym ? pomiędzy sypialnią a łazienką. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia wieczorne przygotowania do snu i poranne ubieranie się. Ścianki zbudowano z różnej wielkości tafli hartowanego szkła osadzonych w metalowych ramach. W obu wejściach (z sypialni i z łazienki) zamontowano przesuwane drzwi ? z takiego samego szkła jak ścianki.

Fot. Karl Jorgenson

Garderoba między snem a dniem 2

W łazience nie potrzeba już żadnych półek ? jeden z regałów w garderobie, tuż przy drzwiach, przeznaczono na kosmetyki i kąpielowe akcesoria. We wszystkich trzech pomieszczeniach, czyli w łazience, garderobie i sypialni, położono podłogę z drewna merbau (w łazience ? tylko szeroki pas na środku).

Fot. Łukasz Zandecki / AG

Łazienka w kapsule

Właścicielom 30-metrowej kawalerki marzyła się oryginalna łazienka. Projektanci zaproponowali więc zbudowanie jej od nowa. Po usunięciu wszystkich ścian w tym samym miejscu powstała kabina o powierzchni 3,8 m kw., która została podzielona na dwie części: łazienkę i szafę. Ścianki zbudowano z płyt gipsowo-kartonowych. Od wewnątrz wyłożono je tapetą z włókna szklanego i pomalowano wodoodporną farbą; tą samą farbą wykończono kapsułę z zewnątrz.

Fot. Łukasz Zandecki / AG

Łazienka w kapsule 2

W wejściu zamontowano przesuwane drzwi, które po otwarciu chowają się w ściance.

Fot. Łukasz Zandecki / AG

Łazienka w kapsule 3

Miejsce wykorzystane co do centymetra ? zrezygnowano z wanny, dzięki temu obok głębokiego brodzika zmieściła się szafka-słupek na łazienkowe akcesoria.

Fot. Monika Lewandowska

Spanie na okrągło

Sypialnię wydzielono w otwartej przestrzeni pokoju dziennego połączonego z kuchnią oraz przedpokojem. Zbudowano ją na planie koła o średnicy 3 m. Ta nietypowa konstrukcja powstała z cienkich płyt gipsowo-kartonowych, w których zrobiono wewnętrzne okna z szybami z mlecznego szkła. Z tego samego materiału są również dwuskrzydłowe uchylne drzwi. W niewielkim aneksie zmieściło się nie tylko miejsce do spania, ale również schowek-garderoba.

Fot. Monika Lewandowska

Spanie na okrągło 2

Przeszklone części konstrukcji zapewniają intymność, a jednocześnie wpuszczają do aneksu sypialnego dzienne światło. Wieczorem można zapalić halogeny zainstalowane w suficie (zdjęcie wyżej) i w parapecie-półce.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Akcesoria: masuj się sam
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka

Skomentuj:

Wnętrze z wnętrzem

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej