Budowa Wnętrza ABC drewna: doussie ABC drewna: doussie Małgorzata Gutfetter 25-04-2012 12:00
Znane także pod nazwami: afzelia, lingua, apa. Osiąga wysokość do 35 metrów, a średnica pnia wynosi nawet 120 cm. Rośnie na terenie całej Afryki, w różnego typu siedliskach (zarówno w lasach deszczowych, jak i na sawannach).<br/> Panel drewniany iFloor DLH 189 zł/m kw. Znane także pod nazwami: afzelia, lingua, apa. Osiąga wysokość do 35 metrów, a średnica pnia wynosi nawet 120 cm. Rośnie na terenie całej Afryki, w różnego typu siedliskach (zarówno w lasach deszczowych, jak i na sawannach).
1 z 5 Znane także pod nazwami: afzelia, lingua, apa. Osiąga wysokość do 35 metrów, a średnica pnia wynosi nawet 120 cm. Rośnie na terenie całej Afryki, w różnego typu siedliskach (zarówno w lasach deszczowych, jak i na sawannach).<br/> Panel drewniany iFloor DLH 189 zł/m kw.
Otwórz galerię
(5)
2 z 5 <b>Kolor</b>. Złocisto-brązowe drewno doussie z czasem ciemnieje i staje się bardziej jednorodne kolorystycznie. 3 z 5 <b>Właściwości</b>. Supertwarde, bardzo odporne na zmiany wilgotności i temperatury. 4 z 5 <b>Zastosowanie</b>. Dzięki bardzo dużej twardości, przewyższającej rodzimy dąb, doussie króluje zwłaszcza na parkietach. Znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, między innymi w łazienkach. Używa się je również do produkcji schodów, drzwi i mebli (na przykład stołów laboratoryjnych, bo drewno jest odporne na działanie kwasów). Wykorzystuje się je także do budowy statków. 5 z 5 <b>Warto wiedzieć</b>. Z wytrzymałego na obciążenia doussie buduje się tory kolarskie, m.in. olimpijski welodrom w Monachium. Koniec galerii zdjęć Znane także pod nazwami: afzelia, lingua, apa. Osiąga wysokość do 35 metrów, a średnica pnia wynosi nawet 120 cm. Rośnie na terenie całej Afryki, w różnego typu siedliskach (zarówno w lasach deszczowych, jak i na sawannach).<br/> Panel drewniany iFloor DLH 189 zł/m kw.
<b>Kolor</b>. Złocisto-brązowe drewno doussie z czasem ciemnieje i staje się bardziej jednorodne kolorystycznie.
<b>Właściwości</b>. Supertwarde, bardzo odporne na zmiany wilgotności i temperatury.
<b>Zastosowanie</b>. Dzięki bardzo dużej twardości, przewyższającej rodzimy dąb, doussie króluje zwłaszcza na parkietach. Znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, między innymi w łazienkach. Używa się je również do produkcji schodów, drzwi i mebli (na przykład stołów laboratoryjnych, bo drewno jest odporne na działanie kwasów). Wykorzystuje się je także do budowy statków.
<b>Warto wiedzieć</b>. Z wytrzymałego na obciążenia doussie buduje się tory kolarskie, m.in. olimpijski welodrom w Monachium.
Skomentuj:
ABC drewna: doussie