Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Nowy numer miesięcznika "Dom&Wnętrze"

red.

Najnowszy numer magazynu "Dom&Wnętrze już w sprzedaży! A w nim...

Możliwe, że na tej kanapie Ingrid Bergman całowała się z Humpreyem Bogartem ? mówi ze śmiechem jeden z naszych bohaterów, malarz Rafał Olbiński. Słynnego plakacistę odwiedziliśmy w jego warszawskim mieszkaniu, pełym kolorów, kolekcjonerskich przedmiotów i różnorodnych dzieł sztuki. Kryterium wyboru? Piękno i unikatowość, razem lub oddzielnie. Artysta nie jest wierny żadnemu stylowi, zbiera rzeczy z różnych epok i stron świata, a jednak w tym bogatym wnętrzu nic się ze sobą nie kłóci. Twierdzi, że kolekcjonerstwo poszerza horyzonty, ale nie można podchodzić do niego z nabożeństwem.
Zupełnie w innym stylu jest amerykański dom znanego kolekcjonera sztuki, w którym królują dzieła?wyłącznie jednego malarza Sigmara Polke. Zestawione z klasykami designu lat 40. i 50., które w tym przypadku nie grają głównej roli, będąc jedynie tłem. Nudno? Absolutnie nie.
Ale świat designu to nie tylko wnętrza, kultowe przedmioty, piękne meble i gadżety. To także zjawiska, projekty, idee dotyczące i dziejące się w przestrzeni publicznej, przemieniające ją w sposób jawny albo dyskretny, podskórny. Coraz więcej jest miejskich akcji. I bardzo nas to cieszy. Powstają miejsca, gdzie możemy: oglądać, słuchać, uczyć się, brać udział, podziwiać i odpoczywać. Korzystajmy póki są, większość z nich zniknie z końcem wakacji. Celebrujmy lato!

Możliwe, że na tej kanapie Ingrid Bergman całowała się z Humpreyem Bogartem - mówi ze śmiechem jeden z naszych bohaterów, malarz Rafał Olbiński. Słynnego plakacistę odwiedziliśmy w jego warszawskim mieszkaniu, pełym kolorów, kolekcjonerskich przedmiotów i różnorodnych dzieł sztuki.

Kryterium wyboru? Piękno i unikatowość, razem lub oddzielnie. Artysta nie jest wierny żadnemu stylowi, zbiera rzeczy z różnych epok i stron świata, a jednak w tym bogatym wnętrzu nic się ze sobą nie kłóci. Twierdzi, że kolekcjonerstwo poszerza horyzonty, ale nie można podchodzić do niego z nabożeństwem.

Zupełnie w innym stylu jest amerykański dom znanego kolekcjonera sztuki, w którym królują dzieła wyłącznie jednego malarza Sigmara Polke. Zestawione z klasykami designu lat 40. i 50., które w tym przypadku nie grają głównej roli, będąc jedynie tłem. Nudno? Absolutnie nie.

Ale świat designu to nie tylko wnętrza, kultowe przedmioty, piękne meble i gadżety. To także zjawiska, projekty, idee dotyczące i dziejące się w przestrzeni publicznej, przemieniające ją w sposób jawny albo dyskretny, podskórny. Coraz więcej jest miejskich akcji. I bardzo nas to cieszy. Powstają miejsca, gdzie możemy: oglądać, słuchać, uczyć się, brać udział, podziwiać i odpoczywać. Korzystajmy póki są, większość z nich zniknie z końcem wakacji. Celebrujmy lato!

Małgorzata Rogala

Redaktor Naczelna


Wraz z lipcowym magazynem specjalny dodatek:

24 strony o historii wzornictwa

 

fot. Leo Zappert

Kalifornia mon amour

Zamieszkała w Venice z przypadku. Potrzebowała zaledwie doby, by zakochać się w tym miejscu i zostawić swoje urządzone życie w Nowym Jorku. Każdego dnia odkrywa z radością potencjał tego miasta z jego niepowtarzalnym klimatem.

fot. Michał Mutor

W bajce Olbińskiego

Mistrz operowego plakatu coraz częściej porzuca Nowy Jork dla Warszawy i coraz mniej za nim tęskni. Tu, na Starówce, Rafał Olbiński tworzy swoje pełne poezji obrazy, pisze opowiadania, a ostatnio także baśnie!

fot. producent

Design kwitnie!

Zaprośmy kwiaty do domu. Ale nie pojedyncze sztuki, lecz cały gąszcz. Na te rośliny dajemy wam stuprocentową gwarancję:  nie przekwitną z nadejściem jesieni.

fot. Manolo Yllera/Photofoyer

Dom dzieł

Nie tylko właściciel i jego przyjaciele świetnie czują się w domu
na Long Island. Gdyby wiszące tam obrazy umiały mówić, powiedziałyby:
zadbał też o nas jak mało kto.

Nie tylko właściciel i jego przyjaciele świetnie czują się w domu na Long Island. Gdyby wiszące tam obrazy umiały mówić, powiedziałyby: zadbał też o nas jak mało kto.

fot. Leo Zappert

Dyskretny urok burżuazji

Zapach espresso, dzieła sztuki, biżuteryjny blask dodatków, niewymuszona elegancja na każdym metrze. Radość życia w stylu chic.

fot. Kinga Mostowik

St. Petersburg: kontrasty i młoda moda

Po zakurzonym albo zdewastowanym przez komunizm carskim złocie został ślad, ale przebrzmiały echa przepychu. Gdzieniegdzie tylko błyszczy odnowiony zabytek. W metrze szarość, na ulicach warczą silniki wielkich czarnych BMW. Na tym tle zaskakują przyjacielscy i otwarci na trendy młodzi ludzie. Projektanci ze sklepu polecają knajpy, barmani butiki z deskorolkami i koncept story. Im nie jest wsio rawno.

fot. producent

Z ziemi włoskiej

Przepisu na włoskie przysmaki najlepiej szukać w oryginalnej książce kucharskiej. Zaś do przyrządzania i serwowania najlepsze będą sprawdzone akcesoria.

fot. Gianni Franchellucci/Photofoyer

Czwarty wymiar

Podłogi wspinają się na?stoły, pies jeździ windą, a labirynt schodów,
jak z magicznych rysunków M.?C.?Eschera, wydaje się prowadzić donikąd.
W czteropoziomowym apartamencie na dolnym Manhattanie można się poczuć jak w filmie science fiction.

Podłogi wspinają się na stoły, pies jeździ windą, a labirynt schodów, jak z magicznych rysunków M.C.Eschera, wydaje się prowadzić donikąd. W czteropoziomowym apartamencie na dolnym Manhattanie można się poczuć jak w filmie science fiction.

fot. producent

Geometria stosowana

Moda na proste formy i mocne barwy trwa! Wnętrza zdobią kolorowe zgeometryzowane kompozycje. Wprowadzają ruch i pozytywny zamęt.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka
Nietypowe tradycje Walentynkowe na świecie

Skomentuj:

Nowy numer miesięcznika "Dom&Wnętrze"

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej