Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Wystawy, które warto obejrzeć

tekst Anna Grużewska
wystawy - Fot. serwis prasowy

Patrzeć umie każdy, dostrzec może tylko ten, kto ma niezwykłą umiejętność wyczuwania ludzkich uczuć i potencjału miejsc. Wystawy właśnie takich artystów polecamy.

Mario Testino. In Your Face, Kulturforum - Fot. serwisy prasowe

Celebryci i nie tylko

Mario Testino uchodzi za najlepszego portrecistę wśród współczesnych fotografów. Przed jego obiektywem stają najbardziej znani artyści (Kate Winslet, Marion Cotillard, Madonna), najlepsze modelki (jego ulubienicą jest Kate Moss, którą fotografuje zarówno podczas sesji, jak i prywatnie, z córką Lilly) oraz angielska rodzina królewska. Wydaje się, że fotograf posiadł niezwykłą umiejętność przenikania przez maskę, jaką zwykle celebryci zakładają na użytek mediów. 125 fotografii Testino pokazywanych na wystawie w Berlinie jest dowodem niezwykłego talentu i zmysłu obserwacji tego artysty.

Mario Testino. In Your Face, Kulturforum, Berlin, wystawa czynna do 26.07.2015 r., więcej na www.smb.museum

 

Współczesna sztuka japońska - Fot. serwis prasowy

Współczesna sztuka japońska w Krakowie

Czternastu artystów wizualnych, architektów i grafików z Japonii bierze udział w wystawie w krakowskim muzeum MOCAK. Przedstawiają prace wykonane w różnorodnych technikach (m.in. manga, rzeźba, instalacja, ceramika i plakat). Motywem przewodnim wystawy są dwa  pojęcia: logika oraz emocja. Napięcie między nimi stanowi według organizatorów zasadniczą cechę współczesnej sztuki japońskiej, którą tak rzadko mamy okazję oglądać w Polsce.

Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska, MOCAK, Kraków, wystawa czynna do 26.04.2015 r., więcej na www.mocak.pl

Sztuka chińska - Fot. serwis prasowy

Znak smoka

Kolekcja sztuki chińskiej Muzeum Narodowego w Krakowie liczy ponad 3000 obiektów. Z tego 400 dzieł wybrano na imponującą wystawę czasową. Wiele z nich pokazywanych jest po raz pierwszy, a niektóre eksponaty mają aż 2200 lat!

W przestrzeni Smoka. Sztuka chińska w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, wystawa czynna do 5.07.2015 r., więcej na www.mnk.pl

o Rembrandcie - Fot. serwis prasowy

Późne piękno Rembrandta

O Rembrandcie (1606-1669) mawiano, że jest malarzem duszy. Widzów na całym świecie fascynuje jego umiejętność operowania światłem. W amsterdamskim Rijksmuseum można oglądać wystawę późnych prac artysty. Zmagał się on wówczas z biedą i odrzuceniem. Może dlatego te prace są szczególnie przejmujące.

Late Rembrandt, Rijksmuseum,  Amsterdam, wystawa czynna do 17.05.2015 r., więcej na www.rijksmuseum.nl

Blizny - Fot. serwis prasowy

Ślady sztuki NeSpoon

Artystka NeSpoon tworzy pod tym pseudonimem od 2009 roku. Jej trudne do zdefiniowania prace sytuują się pomiędzy ceramiką, malarstwem, tworzeniem biżuterii, a sztuką ulicy. NeSpoon często podejmuje działania ulotne w przestrzeni miejskiej. Teraz jej dokonania można oglądać w galerii. Warto!

Blizny, Galeria Szkło i Ceramika BWA Wrocław, wystawa czynna do 3.05.2015 r., więcej na www.bwa.wroc.pl

Damir Ocko - Fot. serwis prasowy

W nowej galerii w Warszawie

Witamy nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Galeria Kasia Michalski debiutuje mocną prezentacją młodego chorwackiego artysty Damira Očko. Wystawiał on m.in. w Palais de Tokyo w Paryżu, Künstlerhaus Halle für Kunst und Medien w Grazu. W 2015 roku Očko reprezentuje Chorwację podczas 56 Biennale w Wenecji.

Damir Očko. Studies on Shivering: The Hunt, Kasia Michalski Gallery, Warszawa, wystawa czynna do 16.04.2015 r., więcej na www.kasiamichalski.com

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Ronan i Erwan Bouroullecowie: projektowanie to sprawa rodzinna
Maison & Objet : targi wnętrzarskie w Paryżu
Nadciąga etno - motywy z różnych stron świata są super modne!

Skomentuj:

Wystawy, które warto obejrzeć

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej