Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Kulturalne wydarzenia jesieni. Tu warto być!

Anna Grużewska

Jesienią tradycyjnie otwiera się nowy sezon na rynku sztuki i designu. Zarówno polskie, jak i światowe muzea, galerie oraz festiwale oferują prawdziwe bogactwo wrażeń.

fot. materiały prasowe

Design dookoła bałtyku

Linia brzegowa łącząca osiem krajów leżących nad Bałtykiem stała się osią wystawy Roundabout Baltic. Pomysłodawczynią i kuratorką jest Agnieszka Jacobson-Cielecka, a organizatorem Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. W wystawie biorą udział projektanci z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. Razem ponad 40 twórców i ponad 70 obiektów. Prezentowane przedmioty pokazują związek pomiędzy projektantem, jego dziełem, a nadmorskim pejzażem.

Roundabout Baltic, Estonian Museum of Applied Arts and Design, Tallin, Estonia, wystawa czynna od 10 września do 28 grudnia 2016.

Wystawa - fot. materiały prasowe

Rewolucja trwa!

Koniec lat 60. XX wieku to czas zmian. Muzyka, kultura, sztuka, obyczaje poddane zostały rewolucyjnym przemianom. Im właśnie poświęcona jest wystawa w londyńskim Victoria & Albert Museum. Będzie można zobaczyć na niej nie tylko dzieła sztuki, ale także tak oryginalne eksponaty jak fragmenty gitary Jimi'ego Hendriksa.

You Say You Want a Revolution? Records and Rebels 1966-70, Victoria&Albert Museum, Londyn, wystawa czynna od 10 września do 26.02.2017.

fot. materiały prasowe

Projekt: Tożsamość

W październiku jedziemy do Łodzi na festiwal designu. Dzieje się tak od dziesięciu lat i trudno nam uwierzyć, że to aż tyle i dopiero tyle. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła aż 45 tysięcy zwiedzających, którzy obejrzeli 1100 obiektów zaprezentowanych na 70 wystawach! W tym roku hasło "Tożsamość" zgromadzi pewnie nie mniejszą publiczność.

Łódź Design Festival, Łódź, różne lokalizacje, impreza trwa od 13 października do 23.10.2016

fot. materiały prasowe

Za ile architektura?

Jedna wystawa, wiele pytań. Ekspozycja "Koszty architektury" skłania do zastanowienia się, jaka jest cena ekonomiczna, społeczna i polityczna budynków w polskich miastach. Na wystawie zobaczymy wizualizacje kosztów mierzalnych architektury (nabycia i utrzymania nieruchomości, materiałów, etc) oraz prace artystów, unaoczniające te koszty, których nie jesteśmy w stanie wyliczyć.

Koszty Architektury, galeria Studio BWA Wrocław, wystawa czynna od 22 września do 22.10. 2016.

fot. materiały prasowe

Tak malował pan Magritte

René Magritte (1898-1967) malarz, surrealista, nazywany był "autorem słów i rzeczy", gdyż na jego obrazach dobrze znane przedmioty zyskiwały zupełnie nowe znaczenie. Stworzył bardzo ciekawy świat, zaskakujący skojarzeniami i skrzący się humorem. Ponad setkę rozproszonych obrazów, wiele rysunków i dokumentów archiwalnych Magritte'a można oglądać w Centre Pompidou.

Magritte. La trahison des images, Centre Pompidou, Paryż, wystawa czynna od 21 września do 23.01.2017.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

To my tworzymy trendy - wywiad z Przemo Łukasikiem
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka

Skomentuj:

Kulturalne wydarzenia jesieni. Tu warto być!

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej