Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

To warto zobaczyć - sztuka, design, książki

red.

Jesień miłośnika architektury i wzornictwa zapowiada się ciekawie: wystawy, imprezy, powiew egzotyki, a gdy pogoda nie zachęca do wyjścia z domu - ciekawe premiery książkowe.

Galeria sennych fantazji - FOT. KUBA JURKOWSKI/REPORTER

W pasażu wystawienniczym Art Walk w Warszawie możemy obejrzeć 19 prac światowej sławy polskiego artysty Rafała Olbińskiego. Przedstawiają surrealistyczne krajobrazy z pogranicza jawy i snu. Sam Art Walk też jest godny uwagi: ma 57 m długości i składa się z 20 segmentów, każdy wyposażony w okno na wewnętrzną galerię. Konstrukcję dostosowaną do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych zaprojektował Mac Stopa.

Art Walk "19 snów Olbińskiego", Plac Europejski, Warszawa, wystawa trwa od 17.09 do 20.11.2016

Obraz we wnętrzu - fot. materiały prasowe

Studio Aksonometria to nie tylko elegancki salon meblowy w sercu stolicy, ale też miejsce, gdzie odbywają się koncerty i wernisaże. Najnowsza wystawa prezentuje prace wyróżniających się polskich artystów: Małgorzaty Stępniak, Jerzego Kędziory, Tomasza Sętowskiego, Leszka Żegalskiego, Artura Przebindowskiego, Piotra Dłubaka, Jana Możdżyńskiego, Redi Bo i duetu Theseus.

Nowy Świat 2.0, Studio Aksonometria, Warszawa, wystawa czynna do 25.11.2016, więcej na www.aksonometria.pl

Architekt do odkrycia - fot. materiały prasowe

Jacek Damięcki (ur. 1935) to mało znany, a jednocześnie jeden z najciekawszych polskich architektów XX w.Jego twórczość, łącząca elementy pochodzące z różnych dyscyplin, m.in. matematyki, muzyki, lotnictwa i żeglarstwa, wyróżnia się rozmachem oraz wyczuciem formowania materii i przestrzeni. Nie przegapcie  pierwszej obszernej prezentacji jego dorobku.

Jacek Damięcki. Makroformy. Idee dla pokoleń, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, wystawa we współpracy z Fundacją Polskiej Sztuki Nowoczesnej, czynna do 8 .01. 2017, więcej na www.zacheta.art.pl

Świat z ceramiki - fot. materiały prasowe

21 października - tego dnia po wystawie "Europa Ceramiczne Cykle" oprowadzi nas twórca rzeźb, Przemysław Lasek, jeden z czołowych współczesnych polskich ceramików, profesor ASP we Wrocławiu. Opowie o swoich pasjach i inspiracjach, a także o kulisach powstania prac z ostatnich pięciu lat, stanowiących komentarz artysty do wydarzeń, którymi żyje ostatnio nasz kontynent.

Przemysław Lasek, Europa Ceramiczne Cykle, Galeria Wnętrza, Bielany Wrocławskie, wystawa czynna do 31.10.2016, więcej na www.galeria-wnetrza.pl

Wschód nad Wisłą - fot. materiały prasowe

W siedzibie Muzeum Azji i Pacyfiku otwarta została pierwsza w historii tej placówki wystawa stała, zatytułowana "Wszystkie dźwięki kontynentu". W ramach niezwykle dopracowanej plastycznie, multimedialnej aranżacji możemy poznać ok. 120 instrumentów muzycznych, często o bogatej dekoracji, ciekawej formie i kolorystyce. Pochodzą  z różnych zakątków Azji i Oceanii. To największa kolekcja tego typu w Polsce. Oprócz wystawy instrumentów, do dyspozycji zwiedzających jest też druga, prezentująca dzieje powstania muzeum oraz jego najciekawsze eksponaty, w tym elementy wyposażenia wnętrz.

Wszystkie dźwięki kontynentu, wystawa stała, Muzeum z 1001 podróży, wystawa czynna od 23.09 do 15.01.2017, MAiP, Warszawa, więcej na www.muzeumazji.pl

Hobby albo inwestycja - fot. materiały prasowe

Długo oczekiwana książka Beaty Bochińskiej, historyczki wzornictwa, kolekcjonerki i specjalistki od zarządzania designem. Poradnik dla tych, którzy chcieliby kolekcjonować przedmioty sztuki użytkowej, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Z książki dowiemy się m.in., od czego zacząć i na co zwrócić uwagę, gdzie szukać skarbów i okazji, jak ważne jest konsekwentne trzymanie się decyzji, co kolekcjonujemy, a czego nie.

Beata Bochińska, Zacznij kochać dizajn, Wydawnictwo Marginesy 2016

Dzieła wybrane - fot. materiały prasowe

Gratka dla wielbicieli architektury: w jednej książce aż sto niezwykłych budowli stworzonych przez wizjonerów takich Mies van der Rohe, Frank Lloyd Wright, Shina Takamatsu, Shigeru Bana

John Zukowsky, Przewodnik po architekturze współczesnej. Dlaczego wolno tak budować? Wydawnictwo Arkady 2016

Rozdajemy bilety - fot. materiały prasowe

Następny numer "Domu & Wnętrza" już 29 grudnia 2016. W nim jak zwykle: najpiękniejsze polskie wnętrza, nowości, trendy i ciekawe pomysły. Ale znajdziecie też coś więcej. Darmowe bilety na Targi Dom Inteligentny, których częścią jest Strefa Designu ewa & wnętrze. To jedyne w swoim rodzaju, prestiżowe wydarzenie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 3-5 marca 2017. Zaprezentowane zostaną nowinki technologiczne i udogodnienia podnoszące komfort życia oraz produkty najlepszych firm z branży wyposażenia wnętrz - meble, lampy, dekoracje, materiały wykończeniowe. Więcej informacji na www.dominteligentny.pl oraz www.ewaiwnetrze.pl.

Jeśli cenisz dobry design i jesteś ciekaw innowacyjnych rozwiązań, kup "Dom & Wnętrze", wytnij i zachowaj bilet!

Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Akcesoria, które warto mieć w łazience – 10 propozycji
Odkurzacz dla alergika. Co warto wiedzieć przy wyborze odpowiedniego modelu?

Polecane

Po design do Łodzi: program Łódź Design Festival 2024
Konkurs make me! 2024 - finałowe projekty
Aquatecture: strefa GROHE SPA na Milan Design Week

Skomentuj:

To warto zobaczyć - sztuka, design, książki

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej