Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

W stronę designu

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Rafał Lipski
Podłoga jest pokryta tzw. parkietem przemysłowym. Klepki ułożono w jedną stronę, co optycznie powiększyło przestrzeń mieszkania. Telewizor stoi na szafce modułowej projektu Fritza Hallera.

Wnętrze z meblami wybitnych projektantów.

Podłoga jest pokryta tzw. parkietem przemysłowym. Klepki ułożono w jedną stronę, co optycznie powiększyło przestrzeń mieszkania. Telewizor stoi na szafce modułowej projektu Fritza Hallera.

Centralne miejsce części dziennej zajmuje stół (również projektu Hallera). Dobrano do niego białe krzesła na metalowych nóżkach zaprojektowane w 1962 r. przez Charlesa i Raya Eamesów. Obok stoją czarne krzesła Vernera Pantona (1954 r.).

Pod oknem urządzono kącik wypoczynkowy. Ikeowska kanapa stoi tu tylko tymczasowo. W przyszłości jej miejsce zajmie wymarzony przez panią domu szezlong.

W rogu kuchni, zasłonięta wąską ścianką, stoi lodówka. Tak jak inne urządzenia i drobiazgi kuchenne, ma stalową obudowę. Srebrzysto-biały ciąg roboczy mocno kontrastuje z barwną mozaiką na ścianie.

Podłogę w kuchni całkowicie otwartej na salon wyłożono grafitową terakotą. Szafki zaprojektował i własnoręcznie wykonał ojciec Tomka. Ścianę nad blatem zdobi mozaika, która ożywia tę część mieszkania. Jej barwy nawiązują do kolorystyki salonu.

W łazience dominuje biel. Pralka i środki czystości są schowane we wnęce z przesuwanymi drzwiami. Dzięki temu panuje tu wzorowy porządek.

Wystrój toalety nawiązuje do stylu łazienki - obydwa pomieszczenia wykończono w taki sam sposób. Wnętrze ożywiają czerwone akcenty.

W przedpokoju za przesuwanymi drzwiami z piaskowanego szkła jest garderoba. Przy drzwiach do sypialni stoi taboret zaprojektowany przez Philippe'a Starcka.

W sypialni obowiązuje żelazna dyscyplina kolorystyczna. Dla jej podkreślenia Paulina przemalowała nawet fronty szuflad w komodzie i postawiła różową orchideę.

W sypialni jedną ze ścian pomalowano na kolor mocnego różu. Jednolita płaszczyzna jest dobrym tłem dla stolika nocnego zaprojektowanego przez Fritza Hallera. Wyłącznik światła został obudowany, co chroni ten fragment ściany przed zabrudzeniem.

Plan mieszkania - powierzchnia ok. 76 m kw.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

W stronę designu
Odpoczynek od zgiełku
Stylowo i w kolorze

Skomentuj:

W stronę designu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej