Stylizacja: Magdalena Borowiak, Anna Kępińska, Carmen Perez, Joanna Szachowska Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Rafał Lipski, Joanna Pawłowska/Qprint, Arkadiusz Ścichocki
Drzwi do miasta. Motyw fotograficzny umieszczony na dużej powierzchni nie tylko dekoruje wnętrze - pozwala również uzyskać w nim wrażenie głębi. - Fot. Joanna Pawłowska
Jeśli szukasz pomysłu, jak zmienić charakter wnętrza, zmień wygląd ścian. Czasem wystarczy niebanalnie ozdobić tylko jedną z nich, by całe pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego wyrazu.
1 z 3Drzwi do miasta. Motyw fotograficzny umieszczony na dużej powierzchni nie tylko dekoruje wnętrze - pozwala również uzyskać w nim wrażenie głębi. - Fot. Joanna Pawłowska
2 z 3Dobre wzorce. Nie bez powodu to wnętrze przywodzi na myśl dawne salony - wzór tapety zaprojektował XIX-wieczny malarz i rysownik William Morris.
3 z 3Subtelne tło. Tapeta w delikatny roślinny deseń jest znakomitym tłem ciemnych mebli. Ścianę wykończono sztukaterią o podobnym odcieniu i wzorze.
<B>Jeśli szukasz pomysłu, jak zmienić charakter wnętrza, zmień wygląd ścian. Czasem wystarczy niebanalnie ozdobić tylko jedną z nich, by całe pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego wyrazu.</B> <BR />Jak malowidło. Na ścianie wyklejamy taśmą malarską dowolny kształt, potem całą malujemy, np. na nieco ciemniejszy odcień. Zrywamy taśmę - dekoracja gotowa.
Artystycznie. Z wydrukowanych na folii samoprzylepnej grafik autorstwa Joanny Szachowskiej powstała niekonwencjonalna dekoracja ścienna.
Siła drobiazgów. Kalkomania to chyba jeden z prostszych sposobów ozdabiania ścian. W sklepach znajdziemy duży wybór gotowych naklejek.
Bajkowo. Szablony z folii samoprzylepnej (np. z wyciętą sylwetką drzewa) naklejamy na ścianę i wypełniamy wnętrze konturu farbą. Szablon zdejmujemy.
Naturalnie. Kompozycja Ewy Irzykowskiej i Roberta Stajszczaka namalowana na ścianie tuż przy wyjściu do ogrodu sprawia, że róże jakby "wchodzą" do domu. - Fot. Rafał Lipski
Drzwi do miasta. Motyw fotograficzny umieszczony na dużej powierzchni nie tylko dekoruje wnętrze - pozwala również uzyskać w nim wrażenie głębi. - Fot. Joanna Pawłowska
Powiększenie. Kolorystyka zdjęcia znakomicie pasuje do wystroju pokoju. Fototapeta nie zmienia z czasem barw, po zabezpieczeniu lakierem można ją nawet myć.
Dobre wzorce. Nie bez powodu to wnętrze przywodzi na myśl dawne salony - wzór tapety zaprojektował XIX-wieczny malarz i rysownik William Morris.
Subtelne tło. Tapeta w delikatny roślinny deseń jest znakomitym tłem ciemnych mebli. Ścianę wykończono sztukaterią o podobnym odcieniu i wzorze.
Skomentuj:
Ściana w centrum uwagi