Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Modne kuchnie

Opracowanie redakcyjne: Katarzyna Kowalska, Ewa Pikulska, Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aśka Ciesielska, Nigela Hope, Klaudia Janowska, Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Osak-Rejmer, Iza Ostrowska, Carmen Perez, Joanna Woyda Zdjęcia: Karl Jorgenson, Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, Aneta Tryczyńska, Łukasz Zandecki
Kuchnia, mimo że przede wszystkim służy do przygotowywania posiłków, w praktyce jest również miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego coraz większą wagę przywiązujemy do jej wystroju. <BR />KUCHNIA: Z KROPLĄ CZERWONEGO WINA. W sąsiedztwie kuchni urządzono jadalnię z dużym stołem, który w razie potrzeby można jeszcze powiększyć. - Projekt wnętrza: M. Dąbrowska

Kuchnia, mimo że przede wszystkim służy do przygotowywania posiłków, w praktyce jest również miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego coraz większą wagę przywiązujemy do jej wystroju.

Kuchnia, mimo że przede wszystkim służy do przygotowywania posiłków, w praktyce jest również miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego coraz większą wagę przywiązujemy do jej wystroju. <BR />KUCHNIA: Z KROPLĄ CZERWONEGO WINA. W sąsiedztwie kuchni urządzono jadalnię z dużym stołem, który w razie potrzeby można jeszcze powiększyć. - Projekt wnętrza: M. Dąbrowska

KUCHNIA: Z KROPLĄ CZERWONEGO WINA. Ścianę nad blatem chroni pas stalowej blachy. Ze stali są teżzrobione na zamówienie uchwyty-listwy przecinające płaszczyznę frontów.

KUCHNIA: Z KROPLĄ CZERWONEGO WINA. Fronty szafek w kolorze czerwonego wina nawiązują do barwy ściany w pokoju dziennym, który jest połączony z kuchnią.

KUCHNIA Z POMYSŁEM. Większość szafek kuchennych zrobił gospodarz, przerabiając i upiększając stare meble. - Projekt wnętrza: Jeremi Kupczyński

KUCHNIA Z POMYSŁEM. Zegar z kawałka blachy jest dziełem gospodarza-artysty.

KUCHNIA Z POMYSŁEM Zamiast płyciny drzwiczek - metalowa siatka. Dzięki takim przerókom zwykłe meble nabierają stylu.

KUCHNIA Z POMYSŁEM. Drzwi szafki wyłożono blachą w perforowany wzór. Tę dekorację właściciel mieszkania wykonał samodzielnie.

KUCHNIA Z POMYSŁEM. Blat dębowego stołu wyłożono płytkami ceramicznymi. W kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie.

KUCHNIA WYWYŻSZONA. Aneks kuchenny w strefie dziennej umieszczono na podeście, w którym zrobiono pojemne schowki.

KUCHNIA WYWYŻSZONA. Utrzymana w bieli i popielatych szarościach zabudowa kuchenna kontrastuje z ciemnym brązem podłogi z egzotycznego drewna.

KUCHNIA WYWYŻSZONA. W jasnym wnętrzu przyciąga wzrok efektowna okładzina z ciemnego kamienia, jaką wyłożono ścianę nad blatem roboczym.

KUCHNIA WYWYŻSZONA. Na podeście urządzono również kącik śniadaniowy. Na skraju podwyższenia dla bezpieczeństwa zamontowano szybę.

KUCHNIA: SZAROŚĆ OSWOJONA. Gładkie fronty szafek i chropawa ściana, a z barw ciemna szarość zestawiona z bielą i beżem - aranżacja kuchni opiera się na kontrastach.

KUCHNIA: SZAROŚĆ OSWOJONA. W kuchni starczyło miejsca na stół. Zdecydowano się na mebel rozkładany wykonany z jasnego drewna zbliżonego barwą do podłogi. - Projekt wnętrza: Salon Mebica

KUCHNIA: SZAROŚĆ OSWOJONA. Aby było przestronniej, zrezygnowano z większej liczby szafek wiszących. Zamiast nich jest półka na naczynia.

KUCHNIA: SZAROŚĆ OSWOJONA. Ścianę nad blatem wyłożono płytkami ceramicznymi imitującymi nierówno ciosane łupki kamienne.

KUCHNIA: OŻYWCZE KOLORY Przy aneksie kuchennym urządzono jadalnię z masywnymi drewnianymi meblami pochodzącymi z Azji.

KUCHNIA: OŻYWCZE KOLORY Aneks kuchenny od strony jadalni i salonu przesłaniają dwie ścianki: wysoka z boku i niska od frontu.

KUCHNIA: OŻYWCZE KOLORY Każda ściana w innym kolorze i wzorzysta wykładzina elastyczna na podłodze nie wprowadzają do wnętrza elementu chaosu. Ich mocne działanie tonują jasne fronty szafek.

KUCHNIA: MAŁA, ALE WYGODNA W niewielkim i wąskim pomieszczeniu zabudowano dwie przylegające do siebie ściany. Dzięki temu jest zarówno sporo schowków, jak i miejsce na swobodne poruszanie się.

KUCHNIA: MAŁA, ALE WYGODNA Wygospodarowano też trochę miejsca na kącik śniadaniowy. Stolik o trójkątnym kształcie został zintegrowany z blatem stojącej w narożniku szafki.

KUCHNIA: MAŁA, ALE WYGODNA We wnętrzu dominuje biel. Jej monotonię przełamano żywszymi płaszczyznami podłogi i blatu roboczego.

KUCHNIA: MAŁA, ALE WYGODNA Halogeny zainstalowane pod szafkami wiszącymi dobrze oświetlają blat roboczy.

KUCHNIA: SIŁA KONTRASTU Kontrastowe czerni i bieli z akcentami mocnej czerwieni, jakie zastosowano w wystroju aneksu kuchennego w dużej mierze decyduje o jego atrakcyjnym wyglądzie. - Projekt wnętrza: Krzysztof Mirkuć

KUCHNIA: SIŁA KONTRASTU Mocne działanie zestawienia czerni z bielą potęgują czerwone dodatki. W takiej barwie jest drobny sprzęt AGD i klosze halogenowych lamp zawieszonych nad blatem.

KUCHNIA: SIŁA KONTRASTU. Drzwi do ukrytego w ścianie schowka pomalowano w geometryczne wzory przywodzące na myśl obrazy Mondriana. Doskonale nawiązują one do stylu, w jakim utrzymana jest kuchnia.

KUCHNIA: SIŁA KONTRASTU Szafki są zrobione z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF i czarnego lakobelu (szkła malowanego z jednej strony, a blaty z kompozytu..

KUCHNIA: SIŁA KONTRASTU Podłoga z parkietu przemysłowego z drewna merbau, czyli cienkich lamelek położonych na sztorc, jest bardzo trwała, praktycznie nie do zdarcia.

KUCHNIA: W BRĄZACH I BŁĘKICIE Wnętrze w miarę równomiernie oświetlają halogeny zainstalowane w suficie.

KUCHNIA: W BRĄZACH I BŁĘKICIE Blat roboczy obniża się, tworząc niewielki stolik, przy którym można zjeść śniadanie.

KUCHNIA: W BRĄZACH I BŁĘKICIE We frontach szafek połączono ciemny brąz forniru wenge ze zgaszonym błękitem laminowanych płyt MDF. Do tego zestawienia kolorystycznego świetnie pasuje beż zebrano - takim fornirem wykończono blat i płyty osłaniające ścianę nad nim. - Projekt wnętrza: Weronika Steffen-Lotarska i Olga Wernikowska

KUCHNIA: W BRĄZACH I BŁĘKICIE Obicia krzeseł powtarzają kolory zastosowane w aranżacji wnętrza.

KUCHNIA: W BRĄZACH I BŁĘKICIE W jednej z szuflad zamiast schowka jest składana deska do prasowania - bardzo wygodne rozwiązanie.

KUCHNIA: URODA PASTELI W kuchni otwartej na pokój dzienny typowo kuchenne materiały wykończeniowe ograniczono do minimu - płytki ceramiczne są tylko przy płycie grzejnej, a na podłodze jest parkiet drewniany.

KUCHNIA: URODA PASTELI Korpusy szafek kuchennych są z płyty fornirowanej drewnem orzechowym, a fronty lakierowanej.

KUCHNIA: URODA PASTELI We wnętrzu dominują pastelowe barwy tworzące świeży i optymistyczny klimat.

Kuchnia: CAŁA W BIELI Zlewozmywak zainstalowano w optymalnym miejscu - przy oknie. Miejsce pracy jest więc dobrze oświetlone naturalnym światłem.

KUCHNIA: CAŁA W BIELI Od wszechobecnej bieli odbiega kącik jadalny. W nim zastosowano drugą barwę - czerń, podkreślając tym samym odrębną funkcję tego miejsca.

KUCHNIA: CAŁA W BIELI Sterylny charakter nadają kuchni, oprócz barwy, także użyte tu materiały stal i szkło.

KUCHNIA: CAŁA W BIELI Biel konsekwentnie zastosowana w aranżacji wnętrza optycznie poprawia proporcje tego długiego i dość wąskiego pomieszczenia. - Projekt wnętrza: Katarzyna Sas

KUCHNIA: LODÓWKA W ROLI GŁÓWNEJ. Ścianę wokół grzejnika oklejono dekoracyjną tapetą.

KUCHNIA: LODÓWKA W ROLI GŁÓWNEJ. Jasne szafki o gładkich frontach optycznie nikną w tle. Dobrze natomiast widać trawiastą lodówkę.

KUCHNIA: LODÓWKA W ROLI GŁÓWNEJ. Do szafek z płyty MDF w kolorze ścian dobrano podobnej barwy blat z konglomeratu.

KUCHNIA: LODÓWKA W ROLI GŁÓWNEJ. Grubą taflą szkła wyłożono parapety, cieńszą zabezpieczono ściany nad blatem.

KUCHNIA: SZKLANA BRAMA. Z pokoju do kuchni wchodzi się przez przejście, którego ściany wykończono podświetlanym od środka szkłem. - Projekt wnętrza: Bartosz Trzop

KUCHNIA: SZKLANA BRAMA. Widoczną z pokoju ścianę w kuchni pomalowano na intensywny kolor i zabezpieczono taflą szkła.

KUCHNIA: SZKLANA BRAMA. Fronty dolnych szafek są fornirowane dębem, górne, niemal sięgające sufitu, zrobiono z lakierowanej płyty MDF i mlecznego szkła.

KUCHNIA: SZKLANA BRAMA. Po bokach przejścia do pokoju stoją szafy, w które wbudowano sprzęt AGD.

KUCHNIA: ŚWIATŁO I KOLOR. Na atrakcyjny wygląd wnętrza niemały wpływ mają barwy, których głębię podkreśla światło.

KUCHNIA: ŚWIATŁO I KOLOR. Bardzo efektownie wygląda szklana ścianka barku wyłożona podświetloną od środka fototapetą. - Projekt wnętrza: Robert Ginter

KUCHNIA: ŚWIATŁO I KOLOR. Błyszczące zielonożółte kafelki sprawiają, że mimo ciemnych mebli i podłogi pomieszczenie nie wydaje się ponure.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Dekoracje: ozdoby w wielu rolach
Wystrój wnętrz: kuchnia
Kwiaty w mieszkaniu: kuchnia

Skomentuj:

Modne kuchnie

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej