Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Aranżacje: jadalnia

Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak, Aleksander Rutkowski, Radosław Wojnar, Michał Mutor
Najważniejszy w domu jest stół, przy którym domownicy razem jadają posiłki. Wiadomo przecież, że nic bardziej nie integruje i nie zbliża ludzi niż spotkania przy stole w rodzinnym gronie. JADALNIA 1: SERCE DOMU. Konsolka z egzotycznego drzewa, przystawiona do pleców kanapy, wyznacza umowną granicę między częścią wypoczynkową a jadalną.

Najważniejszy w domu jest stół, przy którym domownicy razem jadają posiłki. Wiadomo przecież, że nic bardziej nie integruje i nie zbliża ludzi niż spotkania przy stole w rodzinnym gronie.

Najważniejszy w domu jest stół, przy którym domownicy razem jadają posiłki. Wiadomo przecież, że nic bardziej nie integruje i nie zbliża ludzi niż spotkania przy stole w rodzinnym gronie. JADALNIA 1: SERCE DOMU. Konsolka z egzotycznego drzewa, przystawiona do pleców kanapy, wyznacza umowną granicę między częścią wypoczynkową a jadalną.

JADALNIA 2: W GORĄCYM KLIMACIE. Tkaniny w jaskrawych kolorach siłą rzeczy narzucają styl całemu wnętrzu. W tak wyrazistym sąsiedztwie nawet białe ściany nabierają charakteru.

JADALNIA 3: MODNA MIESZANKA. Obudowa grzejnika, której barwa kłóciła się z nową kolorystyką wnętrza, została przemalowana na szaro. Podobny, choć dużo jaśniejszy odcień mają zasłony i lampa wisząca. Inne są też naczynia i drobiazgi wyeksponowane wokół stołu.

JADALNIA 4: NA DAWNĄ NUTĘ. Na krzesłach położono miękkie poduszki z dekoracyjnymi wiązaniami, a na stole - zwykły lniany obrus. Naczynia są z grubego fajansu. Niewyszukane, łatwo dostępne materiały to istotna cecha stylu, w którym zaaranżowano wnętrze.

JADALNIA 6: STYL KOLONIALNY I PROWANSALSKI. Wystrój jadalni to mieszanka stylów kolonialnego i prowansalskiego. Razem tworzą przytulną atmosferę zachęcającą do biesiadowania.

JADALNIA 7: PROSTOTA I ELEGANCJA. Stół i krzesła, lampa stojąca, komoda, dyskretne, ale rzucające się w oczy dekoracje - to wszystko sprawia, że jadalnia ma wygląd naprawdę salonowy.

JADALNIA 8: NA KAŻDĄ OKAZJĘ. Materiały. Delikatne, cienkie tkaniny, najlepiej bawełniane lub jedwabne. Do tego bielone drewno i tradycyjna ceramika.

JADALNIA 9: MIESZANKA STYLÓW. Każdy mebel pochodzi z innej epoki i ma inną barwę. Mimo to wszystko do siebie pasuje, a całość wydaje się bardzo spójna.

JADALNIA 10: WYRAFINOWANIE I ELEGANCJA. Jasne tło ścian uwydatnia głębokie barwy przedmiotów.

JADALNIA 11: JADALNIA PRZY KUCHNI. W tym jasnym pomieszczeniu wszystko jest jednorodne stylistycznie - starannie dobrano nawet najmniejsze drobiazgi.

JADALNIA 12: WIEJSKI, TOSKAŃSKI STYL odtworzono tu z niezwykłą pieczołowitością. Tworzą go nie tylko meble, tkaniny i inne dodatki, ale także materiały, którymi wykończono wnętrze. Jednym z nich jest drewno (nawet na suficie).

JADALNIA 13: JADALNIA Z WIDOKIEM NA OGRÓD. Duże okno i drzwi balkonowe z widokiem na ogród dają wrażenie, że jadalnia znajduje się na pełnej zieleni werandzie.

SALON: Z umownie wydzieloną jadalnią. Jadalnię od reszty otwartego parteru w domku jednorodzinnym umownie oddzielają ażurowe schody i wąska ścianka pod nimi. Odmienne funkcje obu stref podkreśla kolorystyka - część wypoczynkową zaaranżowano w beżach i brązach, natomiast w aneksie jadalnym dominuje biel w ciepłym odcieniu.

JADALNIA 14: NOWOCZESNA. Oświetlenie jadalni to punktowe lampki zamontowane na suficie oraz duża wisząca lampa. Dzięki temu natężenie światła można regulować w zależności od potrzeb.

JADALNIA 15: BARWY ZIEMI. Od jasnych, piaskowych beżów do ciemnych, nasyconych brązów - kolorystyka całego wnętrza nawiązuje do tzw. barw ziemi. To bardzo naturalne i harmonijne zestawienie.

JADALNIA 16: PRZEPYCH W PROSTEJ KUCHNI. Stół i krzesła (rodzinne pamiątki) stoją na tle łukowatej ścianki oklejonej fornirem w kolorze ciemnego brązu.

JADALNIA 17: WNĘTRZE AFRYKAŃSKIE. Stół i krzesła z wyplatanymi siedziskami wykonane z malowanego na czarno metalu. Aby dopasować je do koloru ścian, zostały rozjaśnione i powleczone sztuczną miedzianą patyną.

JADALNIA 18: JADALNIA KOLEKCJONERÓW. W półokrągłym wykuszu przy kuchni jest jadalnia. Wzrok przykuwa piękny stół i krzesła o rzeźbionych oparciach. Na półce stoi pośród kwiatów jedno z akwariów gospodarza.

JADALNIA 19: ŚWIATŁO I SZKŁO. Szklaną szybę osadzono na blacie kuchennym. Osłania ona blat od strony kącika jadalnego. Stół, tak jak szafki kuchenne, jest zrobiony z jasnego drewna brzozy.

JADALNIA 20: ARANŻACJA O SMAKU WINA. XIX-wieczne krzesła i stół kupiono w jednej z warszawskich pracowni zajmujących się renowacją mebli. Przeszklona witryna stała kiedyś w stylowym zakopiańskim hotelu należącym do rodziny gospodarza.

JADALNIA 21: Z DOMIESZKĄ ORIENTU. W aneksie jadalnym umeblowanym solidnymi mieszczańskimi sprzętami pięknie prezentuje się stara porcelana.

JADALNIA 22: JAK Z FOTOGRAFII. Kącik jadalny z widokiem na ogród. Nad stołem lampa art déco kupiona w sklepie ze starociami w Łodzi. Z prawej strony kominek z trawertynu.

JADALNIA 23: W SWOIM DWORZE. W przestronnej jadalni króluje stół na dwanaście osób. Została tutaj wyeksponowana część wspaniałych zbiorów gospodarzy: stare samowary, lampy naftowe, talerze.

JADALNIA 24: LAWENDOWY SZYK. Meble do jadalni (duży stół i krzesła z bielonego dębu) wykonano na zamówienie. Pokrowce na krzesła uszyła mama pana domu (jej dziełem są również poduszki i narzuty). Do pokrowców idealnie pasują białe rolety rzymskie. Na podłodze, tak jak w całej części dziennej, jest dębowa klepka. Lampa o drewnianej podstawie to dzieło stolarza Mirosława Zmysłowskiego.

JADALNIA 25: JADALNIA Z HISTORIĄ. Wokół stołu eklektyczna zbieranina krzeseł - są tu i pamiątki rodzinne, i znaleziska z targu staroci.

JADALNIA 26: RUSTYKALNA MIESZANKA. Przy mahoniowym stole inspirowanym barokiem stoją krzesła w neorenesansowym stylu, z siedziskami obitymi kurdybanem (wytłaczaną skórą).

JADALNIA 27: HIGH-TECH. Część dzienna domu, którą tworzy sekwencja otwartych, oryginalnie połączonych przestrzeni. Na pierwszym planie jadalnia z posadzką z płyt granitowych.

JADALNIA 28: JADALNIA W SALONIE. Najbardziej przyciągającą wzrok dekoracją jest mural w żywych kolorach namalowany przez panią domu na jednej ze ścian. Przy niej stoi stary drewniany stół z krzesłami - tu jadają codzienne posiłki domownicy, tutaj również zasiadają do poczęstunku goście.

JADALNIA 29: DLA DUŻEJ PRZESTRZENI. Kuchnia jest połączona z jadalnią. Duży solidny stół z krzesłami umieszczono pod oknem wychodzącym na ogród. W jadalni stoi również przepastny kredens - miejsce na zastawę stołową. Przechowuje się w nim także obrusy.

JADALNIA 30: STYLOWA MIESZANKA. Ścianę w aneksie jadalnym i przy kominku zdobi srebrzysta tapeta w roślinny wzór (podobny motyw można dostrzec na zasłonach).

JADALNIA 31: KLASYCZNA JADALNIA. Wnętrze jest bardzo przyjazne - wprost zachęca do dłuższego biesiadowania. To zasługa stonowanych kolorów i wygodnych krzeseł ustawionych wokół dużego stołu. Ważną rolę gra też naturalne światło wpadające przez okna.

JADALNIA 32: Z DREWNA WENGE. Jadalnia znajduje się w bliskim sąsiedztwie kuchni, co ułatwia serwowanie posiłków. Stół, krzesła i kredens zostały zrobione z drewna wenge według projektu gospodarzy. Wnękowy kredens jest nowoczesną wariacją na temat tego tradycyjnego mebla. Tworzą go otwarte i zamykane półki oraz szuflady.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Jadalnia: salon kulinarny
Jadalnia: na granicy
Jadalnia: w sercu domu

Skomentuj:

Aranżacje: jadalnia

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej