Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Łazienki małe, ale funkcjonalne

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Magda Borowiak, Nigela Hope, Dorota Karpińska, Monika Lewandowska Zdjęcia: Karl Jorgenson, Monika Lewandowska/Phototapeta, Rafał Lipski
Urządzanie małej łazienki przypomina układanie puzzli - trzeba idealnie dopasować wszystkie elementy, tak by się pomieściły, do urządzeń był wygodny dostęp, a w pomieszczeniu zostało jeszcze trochę wolnego miejsca. ŁAZIENKA: Bliska ideału. Łazienkę wykończono gresem do złudzenia przypominającym trawertyn (ma nawet tak samo jak ten kamień porowatą powierzchnię). Jednakowe płytki położone na ścianach i podłodze - to często stosowany trik optycznie powiększający wnętrze.

Urządzanie małej łazienki przypomina układanie puzzli - trzeba idealnie dopasować wszystkie elementy, tak by się pomieściły, do urządzeń był wygodny dostęp, a w pomieszczeniu zostało jeszcze trochę wolnego miejsca.

Urządzanie małej łazienki przypomina układanie puzzli - trzeba idealnie dopasować wszystkie elementy, tak by się pomieściły, do urządzeń był wygodny dostęp, a w pomieszczeniu zostało jeszcze trochę wolnego miejsca. ŁAZIENKA: Bliska ideału. Łazienkę wykończono gresem do złudzenia przypominającym trawertyn (ma nawet tak samo jak ten kamień porowatą powierzchnię). Jednakowe płytki położone na ścianach i podłodze - to często stosowany trik optycznie powiększający wnętrze.

ŁAZIENKA: Bliska ideału. Wykorzystano każdy centymetr powierzchni. We wnęce powstałej po zamontowaniu sedesu podwieszanego zawieszono lekkie półeczki na kosmetyki. Wyżej jest przesłonięta szklaną taflą wnęka na roślinę doniczkową.

ŁAZIENKA: Bliska ideału. Otwór w ściance doświetla wnętrze kabiny prysznicowej i dodaje przegrodzie lekkości; służy też jako podręczna półeczka. Szczególnie starannie przyłożono się do wyprofilowania podłogi - spływająca wprost do odpływu woda nie wydostaje się poza kabinę.

ŁAZIENKA: Bliska ideału. W wymurowanej kabinie prysznicowej oprócz tradycyjnej rączki prysznicowej zamontowano tzw. deszczownicę. Padający z niej szerokim strumieniem wodny deszczyk działa jak relaksujący masaż.

ŁAZIENKA: W pigułce. Płytki ceramiczne w bladoróżowe kwiatowe wzory są jedynym dekoracyjnym elementem w tym czysto funkcjonalnym wnętrzu. Położono je tylko na jednej ścianie, za kabiną prysznicową; na większej powierzchni zdominowałyby to niewielkie pomieszczenie i w rezultacie - optycznie je pomniejszyły.

ŁAZIENKA: W pigułce. W łazience znalazło się miejsce na urządzenia sanitarne, pralkę i pojemne schowki - wszystko na niespełna dwumetrowej powierzchni! Jak się okazuje nawet najmniejszą łazienkę można funkcjonalnie i etetycznie urządzić.

Łazienka: W pigułce. Dzięki przeniesieniu sedesu do narożnika można było zbudować sporą szafkę pod umywalkę; schowek ma przesuwne drzwi, bo tylko takie dają się tu otwierać. - fot. Agrncja Gazeta

ŁAZIENKA: W Pigułce. Pralka szer. 40 cm, która przedtem stała w kuchni, zmieściła się w narożniku łazienki dzięki przesunięciu otworu drzwiowego.

ŁAZIENKA: W Pigułce. Tradycyjne (rozwierane) skrzydła zastąpiono suwanymi, które od strony przedpokoju oklejono fototapetą z motywem starych drewnianych wrót.

ŁAZIENKA: Gra pozorów. Spore okno, lustro, w którym odbija się wnętrze, oraz jednakowa okładzina na podłodze i na fragmentach ścian to niezawodne sposoby na wywołanie złudzenia większej przestrzeni.

ŁAZIENKA: Gra pozorów. W pomieszczeniu zmieściła sie nawet toaletka - wąski mebelek z metalu. Na znajdujące się obok drzwi naklejono fototapetę ze zdjęcia zrobionego podczas wakacji. Będąc w łazience, można marzyć o kolejnych podróżach...

ŁAZIENKA: Gra pozorów. ŚZamiast wanny jest oszczędzająca miejsce murowana kabina prysznicowa. Jej ściany wyłożono innymi płytkami niż pozostałą część pomieszczenia. Mają one ozdobny, fakturowy wzór.

ŁAZIENKA: Gra pozorów. We wnęce przy kabinie prysznicowej umieszczono podwieszany sedes i bidet. W szafkach nad ścianką instalacyjną mieszczą się wszystkie rzeczy, które nie powinny stać na widoku.

ŁAZIENKA: Gra pozorów. Narożna umywalka pozwala z pożytkiem zagospodarować miejsce, które w wielu łazienkach pozostaje niewykorzystane.

ŁAZIENKA: Wygoda w parze z urodą. Ciekawe materiały wykończeniowe na ścianach i podłodze nierzadko stają się najważniejszą ozdobą łazienki. Taki zabieg sprawdza się zwłaszcza w niewielkim wnętrzu, gdzie wszelkie niepraktyczne drobiazgi tylko ograniczają swobodę ruchów i zabierają cenną przestrzeń. To wnętrze dekoruje, a zarazem ochrania ścianę folia z fotograficznym nadrukiem.

ŁAZIENKA: Wygoda w parze z urodą. Łazienkę oświetlają halogeny zainstalowane w podwieszanym suficie oraz długa świetlówka nad umywalką. Tyle lamp w zupełności wystarcza w tak niewielkim pomieszczeniu.

ŁAZIENKA: Wygoda w parze z urodą. We wnęce przy wannie umieszczono podwieszany sedes. Jasne "płytki" pokrywające ściankę instalacyjną oraz fragment ściany obok to w rzeczywistości pocięta płyta MDF.

ŁAZIENKA: Wygoda w parze z urodą. W pojemnej szafie sięgającej od podłogi aż do sufitu ukryto między innymi pralkę i kosz na brudną bieliznę. Nad pralką zamontowano praktyczne głębokie półki.

ŁAZIENKA: Jak urządzić wąskie pomieszczenie? Tę łazienkę zaprojektowano wręcz perfekcyjnie. Mimo że jest wąska i nieustawna, udało się w niej wygospodarować miejsce zarówno na wannę, jak i na prysznic. Oba te urządzenia zainstalowano przy jedenj, dłuższej ścianie.

ŁAZIENKA: Jak urządzić wąskie pomieszczenie? Przy wąskiej ścianie wygospodarowano miejsce na przechowywanie kosmetyków i środków czystości. Pod umywalką jest wystarczająco pojemna szafka, a nad nią, ukryty za lustrem, dodatkowy schowek.

ŁAZIENKA: Jak urządzić wąskie pomieszczenie? Obok brodzika, na krótszej ścianie łazienki, zainstalowano podwieszany sedes - mniejszy od standardowego.

ŁAZIENKA: Jak urządzić wąskie pomieszczenie? W kącie przeznaczonym na prysznic z braku miejsca nie zamontowano gotowej kabiny. Jest tylko zasłonka i murowany brodzik z niskim progiem, dzięki któremu woda nie wylewa się na podłogę.

ŁAZIENKA: Jak urządzić wąskie pomieszczenie? Suwane drzwi potrzebują mniej miejsca. Zrobiono je z matowego szkła, które zapewnia intymność, przepuszczając zarazem światło.

ŁAZIENKA: Jaśnie oświetlona. Wiele źródeł światła oraz wykończenie ścian materiałami odbijającymi światło (lustra, błyszczące płytki) to dobry sposób na optyczne powiększenie ciasnego pomieszczenia.

ŁAZIENKA: Jaśnie oświetlona. Lustro na całą szerokość jednej ściany i na fragmentach dwóch sąsiednich to sprytny trik optyczny powiększajacy przestrzeń.

ŁAZIENKA: Jaśnie oświetlona. Pomysłowo zaprojektowane oświetlenie nie tylko ułatwi korzystanie z małej łazienki, ale może również optycznie ją powiększyć, korzystnie wpłynąć na klimat wnętrza. W nieco klaustrofobicznym pomieszczeniubez okien jest wręcz nieodzowne.

ŁAZIENKA: Co do centymetra. Postawienie kabiny prysznicowej w tym narożniku utrudniłoby korzystanie z sedesu i umywalki, usytuowanych w bliskim sąsiedztwie. Zainstalowano więc tylko brodzik wpuszczony w podłogę. - )

ŁAZIENKA: Co do centymetra. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Na dużym lustrze zamontowano cztery kinkiety, a w suficie - dwa rzędy lampek halogenowych.

ŁAZIENKA: Co do centymetra. Z prysznica można też skorzystać w wannie. Aby zapewnić większy komfort kąpieli, urządzenie wyposażono w uchwyty i zagłówek. Na obudowie zamocowano półki na kosmetyki.

ŁAZIENKA: Funkcjonalny projekt. Duża lustrzana tafla i jasna kolorystyka optycznie powiększają to niewielkie pomieszczenie. Szafa w pobliżu umywalki mieści mnóstwo rzeczy potrzebnych nie tylko w łazience.

ŁAZIENKA: Funkcjonalny projekt. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie zaprojektowane. Dzięki zastąpieniu wanny kabiną prysznicową wygospodarowano miejsce na pojemne schowki. Aby liczne wnęki nie wprowadzały optycznego niepokoju, wyłożono je takimi samymi płytkami co ściany i podłogi.

ŁAZIENKA: Funkcjonalny projekt. Półkami z płyt gipsowo-kartonowych wyłożonych ceramicznymi płytkami zabudowano każdy wolny kącik. Znajdują się i w kabinie prysznicowej, i obok niej.

ŁAZIENKA: Minisalonik kąpielowy. Wnętrze jest nie tylko funkcjonalne, ale też emanuje miłą atmosferą. Wpływa na nią przede wszystkim panujący tutaj ład, dobrana kolorystyka, materiały wykończeniowe i naturalna ZIELEŃ. Wszystko to uprzyjemnia chwile przeznaczone na codzienny relaks po ciężkim dniu.

ŁAZIENKA: Minisalonik kąpielowy. Ozdobne paski biegnące w poprzek ścian zrobiono z takiego samego drewna co podłogę i ramę przesuwanych drzwi. Są nie tylko dekoracją, która wzmacnia dominujący tu styl - minimalizm w japońskim wydaniu. Jednocześnie optycznie powiększa wnętrze.

ŁAZIENKA: Minisalonik kąpielowy. Sedes i bidet to tzw. urządzenia kompaktowe (gospodarze wybrali modele podwieszane). Są równie wygodne jak standardowe, ale zajmują mniej miejsca. Idealnie nadają się więc do małych pomieszczeń.

ŁAZIENKA: Minisalonik kapielowy. Geometryczne kształty mebli i urządzeń sanitarnych oraz regularnie powtarzające się motywy (np. pasy na ścianach) wywołują wrażenie ładu. Takie uporządkowanie jest szczególnie ważne w niewielkich wnętrzach.

ŁAZIENKA: Minisalonik kąpielowy. Wanna nie jest duża, ale i tak zajmuje całą ścianę pomieszczenia. Ma funkcję hydromasażu oraz miękką podpórkę pod głowę. Dzięki tym udogodnieniom osoba zażywająca kąpieli może się w pełni zrelaksować.

ŁAZIENKA: Co do centymetra. W ścianie przy brodziku zrobiono płytkie wnęki - praktyczne półeczki na akcesoria niezbędne do kąpieli. Wnęki wyłożono takimi samymi płytkami co ściany i podłogę.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Aranżacje: nowe trendy łazienkowe
Łazienki modnie wykończone
Łazienka: prysznic indywidualny

Skomentuj:

Łazienki małe, ale funkcjonalne

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej