Kolor biskupi we wnętrzach: do czego pasuje?
Fiolet biskupi - bo tak też bywa nazywany ten kolor, powstaje, kiedy połączymy amarantowy odcień różu i fiolet. Ta intensywna barwa wprowadza do wnętrza nieco buduarowy klimat, jest elegancka i tajemnicza. Jak wykorzystać kolor biskupi w aranżacji wnętrz?
Aranżacje w kolorze biskupim
Jak wygląda kolor biskupi? Wiele osób określa go nazwą "intensywny róż", nie da się jednak nie zauważyć, że zawiera w sobie fiolet. Ten soczysty, wyrazisty kolor będzie dobrym pomysłem do sypialni, gdzie rozpali zmysły. Sprawdzi się też w salonie - wnętrzu reprezentacyjnym, w którym przyjmujemy gości. Aby stworzyć spójną całość w aranżacji wnętrz, nie musimy malować ścian - wystarczy pokazać biskupi kolor na dodatkach. Dobry pomysł to zasłony, dywan i poduszki na sofie w tym kolorze.
Z czym łączyć biskupi kolor?
Jeśli chcemy stworzyć eleganckie wnętrze (niekoniecznie w stylu glamour), połączmy kolor biskupi na jednej ścianie (pozostałe jasnoszare) z czernią na meblach i srebrem w detalach (gałki meblowe, oprawa lustra/obrazu, podstawy lamp). Dla urozmaicenia można dodać delikatne kwiaty na poduszkach lub tapecie na ścianie.
W łazience można położyć na ścianach mozaikę w kolorze biskupim - albo większe płytki o tej barwie - i zestawić je z lustrzaną lub metalową mozaiką. W kuchni biskupie barwy możemy wprowadzić na szkle na ścianie pomiędzy szafkami lub w postaci frontów szafek (w modnym matowym wykończeniu). Oprócz wspomnianej szarości kolor biskupi pięknie komponuje się też z drewnem w ciepłym odcieniu.
Eklektyzm we wnętrzach
Według definicji polega on na połączeniu wielu stylów i kolorów w jednej aranżacji. Możesz wykorzystać mocny element w postaci kanapy w kolorze biskupim, a do niej dobrać kolory typowe dla innych stylów, jak butelkową zieleń, navy blue czy musztardowy. Użyj mebli i dodatków odziedziczonych po przodkach i zestaw je z nowoczesnymi bryłami na przykład meblościanek. Ten styl to również pole do popisu dla miłośników mebli vintage i retro.
Skomentuj:
Kolor biskupi we wnętrzach: do czego pasuje?