Mieszkanie w Katowicach projektu Jałocha Design
Prezentowane mieszkanie ma powierzchnię 80 metrów kwadratowych, choć sprawia wrażenie o wiele większego. W projekcie aranżacji autorka, Iwona Jałocha z pracowni Jałocha Design, wykorzystała materiały wykończeniowe wybrane z oferty salonów Dekorian Home.
Mieszkanie jest zlokalizowane na jednym z nowych osiedli w Katowicach. Właściciele kupili je w stanie deweloperskim. Projekt wnętrz miał umożliwić stworzenie przestrzeni na potrzeby rodziców i nastoletniego syna. Nie można także zapomnieć o kocie Rudku, który czuje się tu najważniejszym lokatorem.
Gospodarze cenią sobie spokój i prywatność. Mają również wspaniałe poczucie humoru, co nie raz pomogło w rozładowaniu nerwowych sytuacji, które zawsze przecież zdarzają się podczas remontu.
W ramach podziału funkcjonalnego zaprojektowano przestronny salon z kuchnią, sypialnię, pokój dziecka, gabinet pana domu, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, w którym znalazła się między pralka. W stosunku do pierwotnego układu dokonano zmian w obrębie aneksu kuchennego, co pozwoliło na uzyskanie miejsca na spiżarnię. Wchodzi się do niej przez ukryte drzwi, zlicowane z zabudową meblową, pomiędzy słupkiem z piekarnikiem a lodówką.
Zawsze staram się, by wnętrza mojego projektu były funkcjonalne. Myślę, że w tym mieszkaniu także udało mi się osiągnąć cel.
Głównym założeniem projektu w zakresie estetyki była wyrazistość. Dlatego aranżacja jest eklektyczna, a miejscami wręcz zaskakująca. W całym mieszkaniu podłogi są utrzymane w stonowanej kolorystyce. To jodełka węgierska w salonie (gdzie została położona również na ścianie za telewizorem) oraz panele podłogowe w pokojach. W przedpokoju i aneksie kuchennym podłogę pokrywa szary gres. Listwy przypodłogowe marki Dolken zakupiono w Dekorian Home, sieci salonów z wyposażeniem wnętrz.
Tym, co przyciąga wzrok, jest głęboki kolor na ścianach. Granat, powtarzający się we wszystkich pomieszczeniach, to propozycja autorki projektu. W salonie dzięki niemu zmieniły się nieco proporcje pomieszczenia, które ma wydłużony kształt - przy okazji wydzielono też strefę relaksu. Granat (RAL 5008) pojawił się nie tylko na ścianach - zdobi również fronty mebli, m. in. szafkę telewizyjną w pokoju dziennym.
Dla nadania większej większej dynamiki aranżacji przedpokoju, ustawiono przy ścianie komodę w granatowym kolorze. Barwa ta pojawiła się również na szafie z wieszakiem oraz na podwieszanym suficie przy drzwiach.
Z kolei w sypialni kolor ten nadano tapicerowanemu panelowi na ścianie u wezgłowia łóżka. Widzimy go też w gabinecie.
W aneksie kuchennym zaprojektowano zabudowę meblową w kształcie litery L. Ta część strefy dziennej utrzymana jest w odcieniach bieli i szarości, dopełnionych barwą drewna dębowego. Granicę między kuchnią a salonem wyznacza półwysep kuchenny oraz wisząca nad nim konstrukcja, wykonana z metalu i drewna, która nawiązuje stylistycznie do mebli w salonie. Pomiędzy salonem a aneksem kuchennym ustawiono stół z miejscem dla 6 osób. Żółta tapicerka krzeseł współgra z elementami dekoracyjnymi - pledem, poduszkami oraz podkładkami pod talerze.
Pan domu jest kolekcjonerem gitar i miłośnikiem muzyki rockowej. To bez wątpienia ma wpływ na wygląd wnętrz.
Obraz w salonie został namalowany z myślą o tym wnętrzu. Umieszczono go w ramie zrobionej ze sztukaterii, które pomogli dobrać eksperci z salonów Dekorian Home (dekorianhome.com.pl). Mocny kolorystyczny akcent w pokoju dziennym robi wrażenie. Rozweselił przestrzeń zdominowaną przez loftowe regały z metalu i drewna.
Wystrój gabinetu zdradza pasję właściciela mieszkania - uwagę zwracają tam gitary basowe, pięknie wyeksponowane na ścianach.
Klient od razu zaznaczył, gdzie będzie jego gabinet. I zasugerował, że tam właśnie powinna znaleźć się kolekcja jego gitar. Nie chciałam, by wisiały na zwykłych mocowaniach, wymyśliłam więc stalowe ramy z metalową siatką wewnątrz. Całość wygląda spektakularnie.
W łazience elegancji dodają płytki imitujące marmur. Wzór naturalnego kamienia zestawiono z gresem o wykończeniu przypominającym beton. Znalazł się on na ścianie, na której zawisła miska WC, a także pod prysznicem - a strefę tę od pozostałej części łazienki oddziela ścianka prysznicowa New Trendy. Drewniane elementy w postaci szafki podumywalkowej i zabudowy na wymiar nadają wnętrzu przytulności. Baterie marki Corosan idealnie wpisują się w tę niewielką przestrzeń.
Iwona Jałocha dużą wagę przywiązuje do projektu oświetlenia. W prezentowanym mieszkaniu rozplanowała je brawurowo. Wykorzystała system opraw oświetleniowych z oferty polskiej marki Aquaform. W strefie dziennej zaplanowała trzy obwody, by właściciele mogli korzystać ze światła w różnych konfiguracjach, w zależności od aktywności. W przedpokoju natomiast zamontowane zostały 4 punkty oraz oświetlenie ledowe poprowadzone po obwodzie sufitu. Dwie natynkowe lampy mają za zadanie doświetlić lustro oraz obraz.
Dużym atutem tego mieszkania jest piękny, dostępny dla wszystkich lokatorów, taras. Za dnia cieszy bujną roślinnością, wieczorem nastrojowym oświetleniem i panoramą miasta. Projekt ten został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.
Więcej informacji na stronach:
- www.facebook.com/desingerandfashion
- www.instagram.com/pracownia_jalocha.design
- Dekorian Home IG: www.instagram.com/dekorianhome
- Dekorian Home FB: www.facebook.com/DekorianHome
Skomentuj:
Mieszkanie w Katowicach projektu Jałocha Design