Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Podwójna wygoda - łazienka rodzinna

MP
Danubio 2.0 - Fot. Devo

Poranki bywają zazwyczaj nerwowe i wszystko przebiega w dużym pośpiechu. Szczególnie, gdy cała rodzina ma na  jedną godzinę do pracy i szkoły, to każda minuta jest na wagę złota, a łazienka stanowi wtedy  najbardziej okupowane pomieszczenie w domu. Warto zatem rozważyć opcję rozszerzenia strefy umywalkowej, by znalazło się przy niej miejsce jeszcze dla drugiej osoby.

Na poranną, powolną toaletę zawsze brakuje czasu, a najwięcej  spędzamy go właśnie przy umywalce. Mycie zębów, makijaż, układanie włosów - to wszystko wykonujemy w strefie umywalkowej z lustrem. Warto zatem zastanowić się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca na rozszerzenie tej przestrzeni dla dwojga? Dzięki temu dwójka dzieci może bez problemu  umyć zęby bez przepychanek do baterii,  a dorośli mają czas na   komfortowe zadbanie  o swoją pielęgnację.

To praktyczne rozwiązanie powiększonej strefy umywalkowej można zastosować już w niewielkich łazienkach, chociażby dzięki wydłużonej umywalce i zamontowanym podwójnym bateriom. Gdy dysponujemy większą przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem stają się dwie umywalki i odpowiednio zaaranżowana strefa wokół.

Podwójna moc

Decydując się na powiększoną strefę łazienkową dla dwojga, niewątpliwie należy zacząć od umywalki. Na rynku są już dostępne wydłużone modele o szerokości 120 cm, będące doskonałym rozwiązaniem do niewielkich łazienek. W większej przestrzeni sprawdzą się szafki z możliwością montażu dwóch, oddzielnych umywalek, bądź jednej podwójnej. W kolekcji Cristal marki Devo  znajdziemy szafki pod umywalkę oraz podwójne umywalki o szerokości 1200 mm. Linia mebli Cristal wyróżnia się oryginalnym połączeniem faktury drewna ze szkłem w stonowanych odcieniach, co idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżację przestrzeni łazienkowej. Szafka podumywalkowa posiada cztery pojemne szuflady, dwie pod każdą częścią umywalki, co dodatkowo pozwala wydzielić również strefy przechowywania np. na damską i męską, ułatwiając tym samym korzystanie z nich, gdy druga osoba stoi przy umywalce.

W siostrzanej kolekcji Cristal 2.0 zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI mamy możliwość montażu dwóch oddzielnych, dowolnych umywalek nadblatowych dostępnych na rynku. Lekkie, okrągłe  umywalki w ramach kolekcji z oferty Devo w połączeniu z czarnymi bateriami stanowią oryginalną ozdobę łazienki. Delikatna linia mebli Cristal 2.0, inspirowana stylem art déco, wpisze się w  klimat nowoczesnej  i eleganckiej łazienki. 

Dwa osobne stanowiska umywalkowe stworzymy również dzięki kolekcji Modus, zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI dla marki Devo. Modułowa kolekcja mebli pozwala na indywidualne konfigurowanie i zestawianie dostępnych w ramach serii szafek i półek, tworząc przestrzeń o nieograniczonych scenariuszach, dopasowaną do własnych potrzeb.

 

Modus - Fot. Devo
Cristal 2.0 - Fot. Devo

Strefa lustra

Tak samo jak umywalki, ważne jest wiszące nad nimi lustro. Powinno być na tyle duże, by obejmowało przestrzeń nad jedną i drugą umywalką. Dobrze  sprawdza się tu jednolita lustrzana tafla, zamocowana bezpośrednio do ściany, która powoduje jednocześnie optyczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym, a jednocześnie ozdobnym rozwiązaniem, będą dwa, osobne lustra  zawieszone  w ramach niczym obrazy. W kolekcji Etna 2.0 zaprojektowanej przez Grynasz Studio  dla marki Devo, znajdziemy półkę z przesuwnymi lustrami jako nowość rynkową. Ten oryginalny projekt przyciąga wzrok i łączy się stylistycznie z pozostałymi elementami kolekcji; ściennymi półkami i wieszakami,  a wszystko co jest najczęściej używane znajduje się pod ręką.

We wspomnianej wcześniej linii Cristal 2.0 znajdują się także półokrągłe lustra, stylistycznie nawiązujące do czasów Tamary Łempickiej, tworzące niezwykle wyrafinowany klimat w łazience.

Etna 2.0 - Fot. Devo

Światła blask

W  strefie umywalkowej należy odpowiednio zaprojektować oświetlenie, gdyż to jest miejsce, gdzie  wykonujemy makijaż, pielęgnujemy cerę i układamy włosy. Powinno  okalać całą strefę, tak, aby z każdej strony był odpowiedni poziom oświetlenia. Można zastosować kinkiety boczne, symetrycznie zamocowane przy lustrze, bądź lampę mocowaną nad lustrem, skierowaną w dół, należy jednak pamiętać, by  znajdowała się nad całą długością lustra, równomiernie je oświetlając. Pamiętajmy, aby włączniki światła zamontować z dwóch stron, ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie, a także dobrać odpowiednią barwę światła, najbardziej zbliżoną do naturalnego. W kolekcji Danubio 2.0 marki Devo znajduje się idealne rozwiązanie, przeznaczone zarówno do pojedynczej, jak i podwójnej strefy umywalkowej - lustro z wbudowanym oświetleniem LED.  Dodatkowo jest ono połączone z panelem ściennym i półką, stanowiąc wygodne wykończenie  miejsc narażonych na zamoczenie. Kolekcja zaprojektowana przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI składa się z prostych elementów, inspirowanych postmodernistycznym wzornictwem. Minimalistyczna forma  kolekcji sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, eleganckich jak i loftowych.

Podwójna strefa umywalkowa to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Dzięki takiej organizacji łazienki, poranki mogą stać się przyjemne, a my przy okazji możemy spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Udostępnij

Przeczytaj także

Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej
Ożywiamy wnętrze - akcesoria i dekoracje do łazienki

Polecane

Różne rodzaje wykończenia armatury łazienkowej
Granitowe umywalki – trwałość i design w nowoczesnej łazience
Łazienka na poddaszu w kobiecym stylu

Skomentuj:

Podwójna wygoda - łazienka rodzinna

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej