Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Pompa ciepła w zestawie monoblok - efektywność i oszczędność w ogrzewaniu dla różnych typów budynków

Materiał prasowy
Pompa ciepła w zestawie monoblok - Fot. Stiebel Eltron

Nowoczesna technologia grzewcza w jednym zestawie! Rozważasz pompę ciepła do ogrzewania swojego domu? Sprawdź, dlaczego pompa ciepła w pakiecie monoblok to doskonałe rozwiązanie dla każdego.

Pompa ciepła stanowi innowacyjny i ekologiczny sposób ogrzewania domów, a jej zastosowanie nie ogranicza się tylko do tego. Teraz możesz skorzystać z kompletnych pakietów monoblok, które oprócz samej pompy ciepła zawierają również zasobniki ciepłej wody oraz zbiorniki buforowe. Te skrojone na miarę rozwiązania oferują wysoką efektywność energetyczną, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. To zaawansowane podejście do systemów grzewczych pozwala na podgrzewanie wody użytkowej nawet do 65 stopni niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Co więcej, takie komplety mogą być wykorzystywane do chłodzenia pomieszczeń w okresach wzmożonych temperatur. Ekspert wyjaśnia, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu urządzeń.

Zyskaj pewność - pompa ciepła monoblok w zestawie

Pompy ciepła oparte są na odnawialnych źródłach energii, takich jak powietrze, woda czy grunt. Ich stosowanie przynosi nie tylko korzyści ekonomiczne dla użytkowników poprzez obniżenie kosztów ogrzewania, ale również przyczynia się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji CO2. Systemowe rozwiązania, w postaci pakietów monoblok, umożliwiają dodatkowo wybór gotowych zestawów, które zapewniają kompleksowy system grzewczy dostosowany do indywidualnych wymagań inwestorów. Przykładowy zestaw zawiera pompę ciepła powietrze/woda, zasobnik ciepłej wody, zbiornik buforowy oraz niezbędne komponenty hydrauliczne. Może być wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym oraz chłodzenia w okresie letnim. Zapewnia także dostęp do ciepłej wody użytkowej.

– Dzięki pakietowi monoblok, uzyskujemy stałą temperaturę bez obaw o przegrzanie lub wychłodzenie pomieszczenia. Systematyczna konstrukcja, oparta na niewielkich rozmiarach zasobnika, pozwala zaoszczędzić przestrzeń i ułatwia montaż, nawet w mniejszych budynkach. To optymalne rozwiązanie, które sprawdza się w każdym rodzaju budownictwa, zarówno w nowych projektach, jak i w przypadku modernizacji. Pakiety Monoblok nie tylko oferują kompletny system grzewczy, ale także chłodzący, co jest dodatkową zaletą. Aby osiągnąć najwyższą efektywność energetyczną oraz minimalizację kosztów eksploatacyjnych, każdy projekt traktujemy indywidualnie, proponując rozwiązania "szyte na miarę" – wyjaśnia Jakub Kapuśniak, ekspert Stiebel Eltron, renomowanego producenta technologii grzewczych i wentylacyjnych. – Decydując się na zakup pakietu monoblok, masz pewność pełnej kompatybilności jego elementów. Tak jak w przypadku budynków modułowych, unikasz ryzyka niespodzianek, ponieważ wszystkie elementy pasują do siebie zgodnie z indywidualnym projektem. To znacznie upraszcza instalację – dodaje.

Niezawodność technologii inwerterowej stosowanej w pompach ciepła gwarantuje wysoką efektywność i oszczędność eksploatacji. Dzięki wbudowanej sprężarce możliwe jest optymalne dostosowanie mocy grzewczej do bieżącego zapotrzebowania. Zastosowanie kompaktowych elementów w pakiecie Monoblok (wymiary wieży hydraulicznej są nie większe niż standardowej szafki) eliminuje problem ograniczonej przestrzeni przeznaczonej na montaż urządzeń grzewczych, szczególnie w mniejszych budynkach.

Wybór, montaż, serwis - kluczowe elementy długofalowej inwestycji

Pompy ciepła w systemie monoblok są dostarczane jako kompleksowe zestawy. Dzięki temu ich instalacja jest szybka i ma mniejsze ryzyko popełnienia błędów montażowych. Co więcej, pompy ciepła monoblok są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu większość modeli nie wymaga rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów ani corocznych płatnych kontroli szczelności w zakresie niekontrolowanych emisji gazów fluorowych, które niosą ze sobą "ustawa F-gazowa".

– Mimo że instalacja staje się prostsza, warto zwrócić się do wyspecjalizowanych, certyfikowanych instalatorów. Osoby, które były szkoleni przez producenta danego pakietu, najlepiej rozumieją, jak profesjonalnie podejść do montażu. Pomogą również dobrać odpowiednie rozwiązania, dostosowane do potrzeb użytkowników. Opieka posprzedażowa oraz serwis, włącznie z okresem gwarancji, oferowane przez dostawcę, są kluczowe. To aspekty, które wpływają na łączny koszt inwestycji, nie tylko podczas zakupu i instalacji, ale również w całym okresie użytkowania. Wybór nie powinien być podyktowany jedynie ceną samej pompy ciepła, lecz również jakością obsługi – wyjaśnia ekspert Stiebel Eltron.

Zakup pakietów monoblok gwarantuje niższe ceny urządzeń i montażu. Wspierają je programy rządowe, takie jak Czyste Powietrze, Moje Ciepło czy Mój Prąd 5.0. Nawet inwestorzy, którzy nie skorzystali z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub lokalnych funduszy, mogą liczyć na częściowy zwrot nakładów dzięki uldze termomodernizacyjnej.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Słownik terminów i nazw dekarskich w trzech językach
Jesień w kolorach miedzi: Dachówka MILANO w nowym odcieniu
WIŚNIOWSKI Connected – pierwsza smart brama w standardzie

Skomentuj:

Pompa ciepła w zestawie monoblok - efektywność i oszczędność w ogrzewaniu dla różnych typów budynków

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej