Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Wielkanoc 2025

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w restauracjach w Londynie

mat. prasowe
Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w Londynie - mat. prasowe

W niewielkiej miejscowości Bojszowy na Śląsku powstają unikatowe lampy, które zachwycają międzynarodową publiczność. Pracownia Gie El, prowadzona przez Marię i Jacka Rypułów, od 13 lat tworzy oświetlenie, które łączy sztukę z funkcjonalnością. Ich projekty są nie tylko designerskie, ale przede wszystkim niosą ze sobą emocje i atmosferę, która potrafi odmienić wnętrze. Ostatnie sukcesy marki pokazują, że polskie rzemiosło jest cenione daleko poza granicami kraju. Lampy Gie El trafiły do prestiżowych lokali w Londynie, nadając im niepowtarzalny charakter.

Lampy jak soczyste wisienki

Jednym z najbardziej urokliwych projektów Gie El w Londynie jest oświetlenie restauracji w Notting Hill, która w swojej nazwie nawiązuje do motywu wiśni. To właśnie dlatego projektanci stworzyli lampy, które przypominają dojrzałe owoce wiszące na gałęziach. Klosze z grubego szkła w odcieniu głębokiej czerwieni zawisły na zielonych przewodach, harmonizując z otoczeniem kwiatów i drewnianych elementów. Efekt? Goście czują się jak w zaczarowanym ogrodzie, gdzie design wspiera narrację kulinarną lokalu.

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w Londynie - mat. prasowe

Magiczny ogród świateł

Lampy Gie El stały się także głównym elementem aranżacji w pięciu restauracjach serwujących kuchnię libańską. Ich celem było stworzenie atmosfery śródziemnomorskiego ogrodu, w którym światło i zieleń współgrają, budując przytulną przestrzeń. Lampy w formie delikatnych latarenek zawieszonych wśród bujnej roślinności sprawiają, że każdy lokal zyskuje unikalny klimat, jednocześnie wpisując się w spójną stylistykę całej sieci. To właśnie ten niebanalny detal wnętrza przyciąga wzrok i sprawia, że klienci chętnie wracają.

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w Londynie - mat. prasowe

Azjatycki koncept z lampami szytymi na miarę

Jedna z londyńskich restauracji o azjatyckim charakterze również postawiła na personalizowane oświetlenie od Gie El. W tym miejscu design lamp stał się kluczowym elementem kreującym atmosferę. Znajdziemy tam m.in. bursztynowe klosze ze szkła, masywne instalacje ze sznurów jutowych oraz spektakularny żyrandol stworzony z kilkunastu złotych cylindrów. Ten ostatni szczególnie przykuwa uwagę, zwisając nad centralnym okrągłym stołem. Właśnie ten stół cieszy się ogromnym powodzeniem wśród gości, co tylko potwierdza, że odpowiednio dobrane oświetlenie może wpłynąć na doznania restauracyjne.

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w Londynie - mat. prasowe

Marka Gie El - polska jakość i artystyczne podejście

Gie El to marka, która od lat udowadnia, że polskie rzemiosło może zachwycać na światowym poziomie. Jej filozofia opiera się na tworzeniu lamp o nieszablonowych formach, wykorzystując naturalne materiały i techniki ręcznej produkcji. W ofercie znajdziemy nie tylko klasyczne żyrandole, ale także instalacje świetlne na zamówienie, które łączą w sobie rzeźbiarskie podejście i nowoczesne wzornictwo.

Dzięki unikalnemu stylowi oraz pasji założycieli Gie El zdobywa coraz więcej uznania na arenie międzynarodowej. Ich lampy tworzą historie - wypełniają wnętrza emocjami, subtelnym pięknem i funkcjonalnością, której trudno się oprzeć.

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w Londynie - mat. prasowe
Maria Rypuła, współzałożycielka Gie El - mat. prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Ile kosztuje projekt kuchni? Gdzie i jak zrobić projekt kuchni?

Polecane

Włoski design w polskim wydaniu – współpraca marek Halupczok i Veneta Cucine
"Idea. Forma. Funkcja. Projektowanie i Przemysł w Polsce 1918-1939" - wystawa w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego,…
Deante na ISH 2025 – polska jakość doceniona na światowej arenie

Skomentuj:

Ręcznie tworzone polskie lampy Gie El w restauracjach w Londynie

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej