Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Targowisko Sztuki 4-5.11.2023 r.: sylwetki artystów

mat. partnera

Przedstawiamy sylwetki wybranych artystów, którzy zaprezentują swoje prace podczas najbliższej edycji Targowiska Sztuki w dniach 4-5.11.2023 r. w Warszawie.

TARGOWISKO SZTUKI: 4-5.11.2023 r., Warszawa. 90 artystów w jednym miejscu! - TARGOWISKO SZTUKI: 4-5.11.2023 r., Warszawa. 90 artystów w jednym miejscu!

Beata Bogucka

Beata Bogucka jest absolwentką Liceum Plastycznego - profil jubilerski - i Wydziału Realizacji Obrazu w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Fascynuje ją kreatywne działanie i eksperymenty z technikami i materiałami w poszukiwaniu nowych sposobów artystycznej wypowiedzi w malarstwie akrylowym, akwarelowym i olejnym, ceramice dekoracyjnej i użytkowej.

„...nieustannie zatapiam się w twórczej fascynacji, zatracam swoją niepewność,  ale z rozwagą odkrywam byty nieoczekiwane a w tańcu ze sztuką porywam się w nieskończoność.”

Ceramiką artystka zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Unikatowe płaskorzeźby, jej autorstwa zazwyczaj przedstawiają twarze w zmysłowym przekazie z charakterystycznymi uchylonymi ustami, a formy te często łączy w kompozycje. Cykle karykatur powstają nie tylko z porcelany, gliny, odlewów z żywic i gipsu polimerowego, betonu, ale i mikrocementu i szkła w technice pate de verre. Unikalny kolor i faktura prac ceramicznych wynikają ze specyfiki wypalania szkliwa i doboru odpowiedniej gliny. Autorka uzyskuje tak wyjątkowe efekty przez łączenie szkliw w technikach wypału alternatywnego raku i hors and hair. Różnicuje charaktery swoich bohaterów, celebruje i analizuje istotę ich więzi, balansuje ekspresyjnie na emocjach, często dostrzegalny jest komunikat podszyty cierpieniem i bólem.

Beata Bogucka - Beata Bogucka

Dorota Godhlewska

Dorota Godhlewska urodzona w Warszawie, absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004/2010). Dyplom otrzymała w pracowni KOWALNIA prof. Grzegorza Kowalskiego w 2010 roku. Wszechstronna, obdarzona czarnym poczuciem humoru, artysta lalkarz, malarka, scenograf, animatorka kultury.

Dorota Godhlewska to uważna obserwatorka życia, obserwująca z uwagą dobre i złe jego strony. Analizująca kolor, kompozycję i detal.

Jej malarska twórczość porusza widza analizującym podejściem, cierpliwym warsztatem, systematycznością. W spokojnej kolorystyce jej obrazów, które w większości opowiadają o człowieku, najczęściej o kobietach, można przeczytać opowieść o ich bohaterkach i historię ich emocji, problemów i kłopotów. Obrazy te to również rozmyślanie o ich seksualności i namiętności być może samotności.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w całej Polsce, m.in.: Warszawa- ASP, Zachęta, MSN, Arsenał w Poznaniu, Muzeum Stalowa Wola, Lublin-Biała.

Dorota Godhlewska - Dorota Godhlewska

Dominika Friedman

Dominika Friedman jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Za pracę dyplomową otrzymała wyróżnienie rektorskie. 

Uprawia malarstwo abstrakcyjne oraz grafikę. W swoich pracach umiejętnie łączy zimne elementy geometryczne z ciepłem abstrakcji organicznej, tworząc przestrzenne i harmonijne kompozycje. Przez lata wykształciła swój własny język malarski i rozpoznawalny styl, który jest połączeniem swobodnego gestu i form regularnych, geometrycznych. Jej szczególna wrażliwość na formę i kolor, a także spontaniczne poruszanie się między abstrakcją a figuracją spowodowało powstanie wyróżniającego artystkę języka wypowiedzi. 

Inspiracją do powstania obrazu jest najczęściej pejzaż, a także ciało, zwłaszcza kobiece. W jej pracach możemy rozpoznać fragmenty rzeczywistości, przedmioty, postacie, elementy pejzażu i natury. Fascynuje i zachwyca ją kolor, który jest tak samo ważny w jej obrazach jak forma. Dotychczasowa twórczość Dominiki Friedman zwraca szczególną uwagę widzów poszukujących w sztuce harmonii i autentycznej wypowiedzi artystycznej, która nie daje oczywistych odpowiedzi, a jedynie naprowadza odbiorcę i zachęca do indywidualnego odbioru obrazu.

Swoje prace wystawiała w Polsce, Japonii, Słowacji, Francji. Do tej pory brała udział w szeregu prestiżowych wydarzeń w kraju i za granicą, m.in. w Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, Międzynarodowym Biennale Plakatu w Toyamie. Jej prace znajdują się w kolekcji Musée de la Publicité w Paryżu, Danish Poster Museum w Aarhus czy Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w kolekcjach prywatnych.

Dominika Friedman - Dominika Friedman

Izabela Manturo

Izabela Manturo - urodzona w 1995 r. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest laureatką dwóch nagród za pracę dyplomową („Graduation Projects” oraz „Font nie Czcionka”). U podstaw jej twórczości stoi człowiek. Za pomocą ekspresji pragnie przedstawiać ludzkie emocje. Próbuje sięgać do głęboko ukrytych stanów ludzkiej psychiki i w niedosłowny sposób przelewać je na płótno.

Izabela Manturo - Izabela Manturo

Michał Mroczka

Michał Mroczka, rocznik 1984. Ukończył Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Lubinie. Współtwórca grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków i autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Należy do Stowarzyszenia Pracownia Otwarta. Finalista wielu konkursów malarskich. Uczestnik plenerów, akcji performatywnych, kilku wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. W obrazach dąży do symbiozy malarskiej formy z geopolityczną treścią, historią i industrialnym pejzażem. Jego twórczość często ma tzw. drugie dno o ironicznym zabarwieniu, którym chce się podzielić z odbiorcą. Inspiracje odnajduje w książkach, mapach, flagach państw, polityce międzynarodowej... Ostatnio został zdiagnozowany psychiatrycznie jako osobnik nieodwracalnie uzależniony od malarstwa.

Michał Mroczka - Michał Mroczka

Rafał Olek

Rafał Olek (ur. 1982, w Warszawie) - malarz, rysownik, twórca grafiki użytkowej. Początkowo oddany monochromatyzmowi przy użyciu tradycyjnych technik rysowniczych: ołówek i tusz, z czasem odkrywa bogactwo możliwości kolorystycznych, które dają farby akrylowe. W jego twórczości można odnaleźć zarówno wielkoformatowe, stonowane, pejzaże abstrakcje z cyklu „Blinkered", jak i malarstwo figuratywne, na które składają się mroczne, turpistyczne sceny z cyklu „All Of My Demons".

Zafascynowany twórczością Francisa Bacona, Marka Rothko i Luciana Freuda Jego dzieła to wnikliwe studium nad teksturą oraz kolorem, przy wykorzystaniu niebanalnych materiałów i mediów malarskich. Uczestnik kilkunastu wystaw, zarówno zbiorowych jak i indywidualnych. Jego dzieła znalazły nabywców w wielu krajach świata.

Rafał Olek - Rafał Olek

Ela Waga

Ela Waga mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w roku 1997. Aneksy do dyplomu: Rysunek w pracowni prof. Juliana Raczko i Malarstwo w pracowni prof. Janusza Przybylskiego.

Zajmuje się grafiką warsztatową, tworzy w technice linorytu, suchej igły, akwaforty, akwatinty i mezzotinty. Rysuje, m.in. portrety w technice węgla i suchej pasteli. Uprawia malarstwo olejne, wykorzystuje też akwarelę, temperę i akryl. W swoich pracach wykracza poza realizm, dążąc do syntezy i ascetycznej figuracji. Duże znaczenie ma też dla niej geometria i światło. Artystka próbuje wejść w sferę samotności, która jest nieodłączna od ludzkiej egzystencji. Dotyka problemu transcendencji, sacrum. Jej inspiracje to Mark Rothko, William Blake, Jerzy Nowosielski, a także japoński teatr butoh. Jest autorką wielu ilustracji – współpracowała m.in. z takimi wydawnictwami, jak Nasza Księgarnia, Arkady, Prószyński, Ezop, WSiP, Wydawnictwo Szkolne PWN. Jej rysunki pojawiały się w takich tytułach, jak Fantastyka, Wiedza i Życie, Voyage, The Warsaw Voice, Świerszczyk, Pentliczek i in. Zajmuje się także grafiką projektową – jest autorką wielu okładek, albumów, serii wydawniczych, a także layoutów prasowych.

Ela Waga - Ela Waga

Maciej Walczak

Maciej Walczak jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek Grafika w Łodzi. Artysta działa w obszarach murali, malarstwa, grafiki i rysunku. Jego czarno-biała, agresywna i bezkompromisowa stylistyka pełna jest groteski, odniesień do walki, pogańskich wierzeń, psychologii oraz osobistej symboliki. Chaos jego prac to spontaniczny akt szaleństwa, zamknięty w perfekcyjnym konstrukcie wyobraźni.

Maciej Walczak - Maciej Walczak

Najbliższą edycję Targowiska Sztuki zaplanowano na sobotę i niedzielę – 4 i 5 listopada.

Prezentacje prac odbędą się w godzinach: w sobotę od 11:00 do 18:00 oraz niedzielę od 11:00 do 17:00 w gościnnych przestrzeniach Centrum Eventowego Butelkownia. 

Wstęp jak zawsze wolny. Serdecznie zapraszamy!  

MIEJSCE: Centrum Eventowe Butelkownia, Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa.

GODZINY OTWARCIA:

Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na: http://targowiskosztuki.com
Kontakt: info@targowiskosztuki.com

Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Konkurs „Roca One Day Design Challenge” 2024 już 28 listopada w BUW w Warszawie – zarejestruj swój udział!
Laureaci konkursu Dobry Wzór 2024

Skomentuj:

Targowisko Sztuki 4-5.11.2023 r.: sylwetki artystów

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej