Urlop bez ubezpieczenia? Nie warto. Koszty leczenia sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych

Ubezpieczenie w podróży zagranicznej wciąż nie jest standardem. W zależności od instytutu badawczego ubezpiecza się od 42 proc. Polaków (według Blue Media) do 70 proc. Polaków (według IBRiS na zlecenie Diners Club Polska). Eksperci są zgodni. Wyjazd bez ubezpieczenia słono kosztuje. Oto przykłady
Efez było kiedyś najważniejszym portem Morza Śródziemnego. Dziś jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym miastem starożytnym w tym rejonie. Można przespacerować się ulicami miasta, zajrzeć do amfiteatru, miejskich szaletów, domu publicznego lub odwiedzić bibliotekę z częścią frontową z 16 kolumnami. Efez było kiedyś najważniejszym portem Morza Śródziemnego. Dziś jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym miastem starożytnym w tym rejonie. Można przespacerować się ulicami miasta, zajrzeć do amfiteatru, miejskich szaletów, domu publicznego lub odwiedzić bibliotekę z częścią frontową z 16 kolumnami. Fot. Monika Witkowska / AG

Turcja

Aż 3 842 zł - tyle kosztowała hospitalizacja dziecka poparzonego przez meduzę  - podaje TU Europa.

Tajemnice Wietnamu w Centrum Nauki Keplera Tajemnice Wietnamu w Centrum Nauki Keplera fot. arch GW

Wietnam

Aż 6 091 zł zapłaciła turystka, która odczuwała dolegliwości żołądkowe wymagające pobytu w szpitalu - podaje TU Europa.

Słowacja, Tatry Wysokie Słowacja, Tatry Wysokie MAREK PODMOKŁY

Słowacja

Ponad 60 tys. zł za akcję ratunkową musiał zapłacić 19-letni mieszkaniec Katowic. Polak chodząc po polskich Tatrach, przewrócił się i spadł na słowacką część gór. Chłopak nie miał ubezpieczenia, a na Słowacji za poszukiwanie zaginionego w górach oraz udzielenie pomocy trzeba zapłacić.

Dubaj Dubaj Fot. Alexandr Vlassyuk / shutterstock.com

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Kolosalny rachunek do zapłacenia otrzymał turysta, który złamał nogę przechodząc z jednej łodzi do drugiej. Koszty udzielenia pomocy, według szacunków TU Europa, wyniosły 12 500 zł.

Sri Lanka / fot. Shutterstock Sri Lanka / fot. Shutterstock Sri Lanka / fot. Shutterstock

Sri Lanka

Jeszcze więcej, bo aż 19 600 zł zapłaciła turystka, która wymagała hospitalizacji z powody problemów z serce. W tym przypadku koszty samych rozmów telefonicznych poniesionych przez turystę wynosiły 2 000 zł - podaje TU Europa.

Więcej o: