Klasyka i design w małym mieszkaniu

Nieduży metraż zwykle zmusza do zrezygnowania z planowanych dekoracji na rzecz rozwiązań funkcjonalnych. A może warto, zamiast na siłę upychać po kątach kolejne schowki, zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich drobiazgów? Pozbycie się nadmiaru pozornie niezbędnych rzeczy wpłynie pozytywnie nie tylko na wygląd mieszkania, ale przede wszystkim na jakość życia! To mieszkanie jest najlepszym na to dowodem.
Widok na aneks kuchenny Widok na aneks kuchenny fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Sprytnie zaplanowana kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym nie da się utrzymać idealnego porządku przez cały czas - nawet przygotowanie herbaty lub kanapki skutkuje pozostawieniem śladów, na których sprzątanie od razu mało kto ma ochotę. Tutaj nie trzeba się tym problemem przejmować - ewentualny bałagan można szybko schować przy pomoc ruchomego frontu meblowego. Lustrzany cokół meblowy sprawia natomiast wrażenie, jakby cała zabudowa unosiła się w powietrzu.

Salon z miejscem do pracy Salon z miejscem do pracy fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Nowoczesna przestrzeń w starej kamienicy

Aranżowanie wnętrza z historią nigdy nie jest zadaniem prostym - na szczęście układ mieszkania nie nastręczał autorkom projektu większych problemów.

Designerska lampa-kapelusz Designerska lampa-kapelusz fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Perełki designu

Właścicielowi mieszkania zależało, by było ono urządzone nowocześnie i funkcjonalnie, ale jednocześnie z poszanowaniem dla zabytkowej architektury budynku. W salonie na suficie znalazła się lampa Vertigo zaprojektowana przez Constance Guisset.

Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Eleganckie meble

Część biurowa została wyposażona w meble marki Vank. Zestawienie ich z tapetą w paprotki i grzejnikami z poprzedniej epoki dało intrygujący efekt.

Minimalistyczne dodatki Minimalistyczne dodatki fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Im mniej, tym lepiej

W tym mieszkaniu nie ma miejsca na bogate dekoracje.

Kultowa wyciskarka do cytryn w kuchni Kultowa wyciskarka do cytryn w kuchni fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Dbałość o szczegóły

Kuchnia jest nieduża, ale piękna - i wykończona materiałami wysokiej jakości. Blat z corianu tworzy jedną całość ze zlewem, dzięki czemu strefa robocza wydaje się bardziej estetyczna.

Nietypowe połączenie w salonie Nietypowe połączenie w salonie fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Mariaż epok

Projekt zakładał wprowadzenie do aranżacji elementów przedwojennych - m.in. w formie stylizowanej stolarki drzwiowej czy grzejników rurowych. Z kolei ciężkie, aksamitne zasłony na oknach są jak stylowe obramowanie kadrów z podwórka.

Szafa w przedpokoju Szafa w przedpokoju fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Co na podłodze?

Na podłodze w mieszkaniu znalazło się drewno... pod postacią płytki ceramicznej. Właściciel zdecydował się na użycie tego materiału w obawie przed intensywną eksploatacją podłogi z prawdziwego drewna i ryzykiem jej zniszczenia - w mieszkaniu planuje bowiem organizować spotkania służbowe.

Aranżacja przedpokoju Aranżacja przedpokoju fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Minimalistyczne szafy

Czy meble w tym stylu są w stanie udźwignąć ciężar sąsiadowania z klasycznymi elementami we wnętrzu? Jak widać, tak!

Aranżacja łazienki Aranżacja łazienki fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Estetyczne połączenie

Kolejne zetknięcie dwóch epok możemy zaobserwować w łazience. Na ścianach znalazły się płytki-cegiełki, a na ich tle umieszczono nowoczesną ceramikę łazienkową.

Nowoczesne oświetlenie w łazience Nowoczesne oświetlenie w łazience fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Kolory w łazience

Drzwi w białym kolorze - dzięki nim pomieszczenie wydaje się jaśniejsze. Dodatkowo pięknie komponują się z "drewnianą" podłogą.

Detale w łazience - nowoczesne i klasyczne Detale w łazience - nowoczesne i klasyczne fot. Weronika Trojanowska Photografer, projekt KASIA ORWAT DESIGN

Stylizowane gniazdka

Bekelitowe włączniki światła i gniazdka idealnie wpisują się w charakter wiekowej kamienicy. Poniżej, dla kontrastu, mamy baterię i uchwyt, które wyglądają jak przypadkowo powyginane metalowe rurki.

Więcej o: