Nowa kuchnia tanim kosztem

07.01.2012 08:00
PRZED ZMIANĄ: Duża i widna kuchnia sprawiała nieco ponure wrażenie, co z pewnością było winą nieodpowiedniej kolorystyki. Wnętrzu nie dodawały też uroku nijakie dekoracje.

PRZED ZMIANĄ: Duża i widna kuchnia sprawiała nieco ponure wrażenie, co z pewnością było winą nieodpowiedniej kolorystyki. Wnętrzu nie dodawały też uroku nijakie dekoracje. (Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Marcin Urban)

Bez kosztownej wymiany mebli, bez rujnującego kieszeń i nerwy remontu. Tylko inne barwy ścian, nowe zasłony i drobiazgi. To w zupełności wystarczyło, żeby pozbawiona wyrazu kuchnia odżyła i odmłodniała.
Aneta Kosiba, architekt wnętrz:

Problemem tej kuchni nie były niemodne już meble, jak wydawało się właścicielom, ale nieciekawa kolorystyka i nieokreślony styl wnętrza. Uwagę zwracały w nim piękne biało-kobaltowe płytki ceramiczne zrobione według starych angielskich wzorów oraz kilka fajansowych naczyń z Włocławka, utrzymanych w tej samej kolorystyce. I na tym w zasadzie koniec, jeśli chodzi o dekoracje. A przecież wystarczyło konsekwentnie podkreślić ten styl kilkoma innymi elementami wystroju, by wnętrze wyglądało zupełnie inaczej! Tak właśnie zrobiłam. Zaczęłam od zmiany kolorów - smutne szare ściany przemalowałam na błękit w jasnokobaltowym odcieniu, idealnie współgrający z barwą wzorów na kafelkach. Pod sufitem zamontowałam listwę sztukateryjną. Potem pojawiły się nowe dodatki (między innymi zasłony). To wszystko sprawiło, że kuchnia zmieniła się nie do poznania.

Komentarze (9)
Nowa kuchnia tanim kosztem
Zaloguj się
 • Gość: ert

  Oceniono 6 razy 4

  Koszt nie bywa nigdy tani. JEdynie wysoki lub niski. Sugeruję nabycie podręcznika języka polskiego.

 • Gość: csd

  Oceniono 5 razy 3

  scierki kolo gazu!!1!!!!!! kretyni

 • Gość: 88eveline88

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo 'rozsądny' pomysł z wieszakiem na ścierki tuż nad kuchenką gazową... Tylko czekać na pożar, gdy opuści się na jakiś czas kuchnię podczas gotowania potrawy.

 • Gość: patrycja

  Oceniono 1 raz 1

  łał

 • Gość: LEW370

  Oceniono 1 raz 1

  prosimy o więcej podobnych pomysłów , które zainspirują nas do odnawiania , a jednocześnie oszczędzania

 • Martyna Mar

  0

  Kuchnię można wzbogacić ponosząc nie duży koszt.Jednakże istotne jest by pamiętać, że ma ona nam służyć na lata, wykonujemy tam codzienne obowiązki, więc do aranżacji wnętrza podejdźmy nie tylko w sposób "ekonomiczny", ale również racjonalny. Ale jak to zrobić? WFM KUCHNIE to grupa specjalistów, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem wnętrz. W swoich"rękach" nie tylko skupia doświadczenie, ale również innowacyjne techniki, profesjonalizm, indywidualne podejście do Klienta. Zapraszamy do naszych salonów, które mieszczą się w miastach w całej Polsce.
  WFM KUCHNIE
  www.wfm-kuchnie.pl/

 • maciej.zarzycki77

  0

  Trochę zbyt zimne to wszystko
  ______________________
  Lekcje angielskiego przez skype'a

 • Gość: Zuzanna

  Oceniono 1 raz -1

  Okropne. Jak można do bieli dołączyć ten niebieski? Niebieska kuchnia to zły pomysł. Nie podoba mi się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX