Metamorfoza 36-metrowego mieszkania w bloku

Kuchnia przed metamorfozą i po niej.

Kuchnia przed metamorfozą i po niej. (ILLUMISTUDIO.com)

Pękające ściany i krzywa podłoga to tylko część problemów z jakimi przyszło się zmierzyć w trakcie remontu tego mieszkania. Choć wnętrza były w opłakanym stanie, efekt końcowy zdumiewa. Powstało nowoczesne i stylowe mieszkanie.

Metamorfozy tego 36-metrowego mieszkania podjęła się architektka Kamila Śnieć z pracowni architektonicznej ILLUMISTUDIO. Największym problemem były pękające ściany oraz bardzo krzywa podłoga. Układ funkcjonalny mieszkania pozostał bez zmian, wszystkie inne elementy wnętrza poddano metamorfozie - zarówno ŚCIANY, PODŁOGI i sufity.

Mieszkanie zyskało łagodną, ciepłą kolorystykę pełną naturalnego drewna, wikliny, szarości i bieli. Najważniejszą częścią mieszkania jest przestronna strefa dzienna z wydzielonym miejscem do spożywania posiłków oraz specjalnie przygotowaną pod sprzęt RTV podświetlaną ścianą. Niewielka liczba mebli ma sprzyjać wypoczynkowi i ułatwiać utrzymanie porządku we wnętrzu.

Wąska i niewielka kuchnia zyskała szaro-białą kolorystykę. Mimo małej powierzchni zmieściły się tam wszystkie niezbędne sprzęty a także pralka.
W sypialni zadbano o odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. Pozostawiono zabudowaną szafę, która była poprzednio i wprowadzono dodatkowy regał. Podłogę pokryto szarą wykładziną, która wprowadza ciepły i przytulny klimat.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (26)
Metamorfoza 36-metrowego mieszkania w bloku
Zaloguj się
 • mistrz.suspensu

  Oceniono 70 razy 54

  Świątynia telewizora...

 • twojposel

  Oceniono 47 razy 33

  To jest do mieszkania??? To jest garsoniera na szybkie fiku - miku z kochanką.

 • inka.5

  Oceniono 42 razy 28

  a gdzie tu jakieś meble????? gdzie tu cokolwiek trzymać, jak nie ma szafek, komody itp.??????

 • basiak63

  Oceniono 37 razy 23

  Czy naszych architektów wnętrz stać na coś więcej niż obowiązkową sztampę?

 • nie_dotykaj_bo_powiem

  Oceniono 32 razy 20

  Trochę jak w hotelu a nie w mieszkaniu. Zwłaszcza te firanki/kotary - gdzie widok z okna?

 • klassa

  Oceniono 27 razy 15

  W lokalu o całkowitej powierzchni 36 m. nie może być salonu. Przeczytajcie w encyklopedii, co oznacza słowo salon. Metamorfoza - nagminnie używane w tym dziale, to po polsku zwyczajny remont. Chyba wam się za bardzo wydaje - matołki, że piszecie prozą.

 • nekaj

  Oceniono 26 razy 12

  zestawienie kolorów spoko, lampki na sufitach - jakiś dramat - to zadnie geometrii było, rozmieść tyle a tyle lampek na takiej powierzchni? twórcę ledów w rurkach ktoś powinien na nich powiesić - ten dramat nad telewizorem...telewizor za duży do pomieszczenia zresztą, salon jak poczekalnia w jakiejś klinice z kącikiem dla dzieci, bo do jedzenia ren stół nie jest - rozumiem, że to ruchalnia jakaś ma być, bo ludzie to książki mają, albumy, bibeloty czasem itd., tandetne listwy przypodłogowe w przedpokoju...klasyczny projekt architekta nie do mieszkania plus wykonanie polskiego budowlańca

 • jeak

  Oceniono 17 razy 9

  Wygląda na większe niż 36m2

 • barsztik

  Oceniono 24 razy 6

  Mieszkanie wyremontowane i super. Tylko dlaczego ktoś w domu zrobił sobie wystawkę z ikei? Dla mnie to mieszkanie typowych korpoludków, którzy w domu tylko śpią i jedzą, brak ducha i miejsca na ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o wnętrzach