Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni z trudnym skosem

Zdjęcia i stylizacja: Marta Cerkownik i Lidia Krawczyk, www.lostintimepl.blogspot.com

Niewielka sypialnia z trudnym skosem nie dawała wielu możliwości aranżacyjnych. Nowa właścicielka postanowiła lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Wadę wnętrza zamieniła w zaletę.

Lidia Krawczyk i Marta Cerkownik są przyjaciółkami i projektantkami wnętrz. Razem piszą bloga Lost In Time, na którym prezentują wnętrzarskie inspiracje oraz własne realizacje. Obie zaprezentowały na stronie także swoje własne mieszkania. Marta pokazała miedzy innymi, jak urządziła trudną do aranżacji sypialnię.

Mieszkanie ze skosami

Sypialnia ma ponad 11 m kw. Jednak część powierzchni zajmuje wnęka na garderobę, a część pochłania skos. Wszystko to czyni pokój mało ustawnym. Należało dołożyć dużych starań, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wygospodarować miejsce na przechowywanie. Marta zdecydowała się zabudować miejsce pod skosem, wprowadzając tam półki na książki oraz szuflady. Półki zostały wykonane z karton-gipsu a szuflady z płyty MDF. - Pod skosem postanowiłam zrobić podświetlane półki, które wieczorem tworzą fantastyczny klimat. Górnego światła właściwie nie używam. U dołu są zaś szuflady, w których naprawdę można dużo zmieścić - relacjonuje właścicielka.

Małe wielkie zmiany

Aranżacja miejsca pod skosem to niejedyna zmiana jaką wprowadzono we wnętrzu. Wymieniono okna, grzejnik, podłogę i w końcu kolorystykę. Marcie nie podobała się wcześniejsza beżowo-żółta paleta barwna. Wolała bardziej stonowaną kolorystykę o kojącym działaniu. I tak w sypialni, podobnie jak w całym mieszkaniu, królują SZAROŚCI, biel i beże. Każdy dodatek został starannie dobrany, aby nie zburzyć poczucia harmonii i spokoju. - Jest prosto i jasno, czyli tak jak lubię. Nie ma tutaj wymyślnych konstrukcji, ale jest przyjemnie i przytulenie, a jednym z najmilszych momentów dnia jest wieczór - mówi Marta, która wciąż jeszcze szuka kilku elementów wyposażenia. Przede wszystkim poluje na odpowiednią szafkę nocną oraz dywan. Jak je znajdzie, aranżacja będzie kompletna.

www.lostintimepl.blogspot.com

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni z trudnym skosem