Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni za 765 zł

Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer Projekt wnętrza: Agata Maciejewska, Jan Katyszewski/Hokum Architekci

Właścicielce wydawało się, że tak małej i nieustawnej sypialni nie da się urządzić ładnie, a tym bardziej funkcjonalnie. Projektanci udowodnili, że nie miała racji. Co więcej, wydali na wszystko tylko niecałe osiemset złotych.

sypialnia, metamorfoza
PO ZMIANIE. Łóżko, które zajmowało niemal cały pokój, zastąpiono mniejszą wersalką (wcześniej stała w pokoju dziennym) i dosunięto ją do ściany. Dzięki temu pani domu zyskała nie tylko dostęp do szafy, ale także swobodę poruszania się po pokoju. Przy okazji udało się wygospodarować miejsce na stolik pełniący dwie funkcje: minibiurka i toaletki. Meble te zostały kupione w Internecie.
fot. Sylwester Rejmer

Sypialnia jest naprawdę niewielka (niespełna 9 m kw.), a do tego ma wydłużony kształt. Takie pomieszczenie trudno jest urządzić, zwłaszcza jeśli trzeba w nim zmieścić duży mebel - łóżko o wymiarach 200 x 200 cm. Ustawione zagłówkiem do krótszej ściany spowodowało, że nie można się było dostać do zbudowanej wcześniej szafy wnękowej, a na inne meble nie starczyło już w ogóle miejsca. Poproszeni o pomoc architekci zaproponowali jedyne możliwe rozwiązanie - zastąpienie pokaźnego łóżka mniejszą wersalką (wcześniej stała w pokoju dziennym) i dosunięcie jej do ściany. Dzięki temu pani domu zyskała nie tylko dostęp do szafy, ale także swobodę poruszania się po pokoju. Przy okazji udało się wygospodarować miejsce na stolik pełniący dwie funkcje: minibiurka i toaletki.
Zadbano również o dobre oświetlenie. Przedtem był tu jedynie żyrandol, który co prawda wystarczająco oświetlał pomieszczenie, ale nie umożliwiał np. czytania przed snem. Pojawiły się więc jeszcze dwie lampy: biurkowa oraz podłogowa z ruchomym ramieniem, służąca jako lampka nocna. To wyposażenie, mimo że kupowane okazyjnie, pochłonęło większość budżetu. Resztę pieniędzy przeznaczono na dekoracyjne dodatki, które dodały charakteru bezosobowemu wnętrzu.

 

KOSZTORYS

Stolik (olx.pl) 79 zł
Krzesło (olx.pl) i koszt obicia 125 zł
Farba do drewna (Leroy Merlin) 99 zł
Lampa podłogowa (IKEA) 199 zł
Lampa biurkowa (IKEA) 149 zł
Stolik-taca (IKEA) 79 zł
Ramki i lustro (targ staroci) 35 zł
RAZEM: 765 zł

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni za 765 zł