Nowy numer miesięcznika 'Dom & Wnętrze'

Najnowszy numer magazynu 'Dom&Wnętrze już w sprzedaży! A w nim...
1 fot. zdjęcia Fabrizio Cicconi/Living Inside

Efekt oranżerii

Zawód: scenograf. Hobby: zbieranie liter i otaczanie się roślinami. Największa przyjemność: poczuć własny dom w każdym mięśniu.

W budynku dawnej stajni, oddzielonej od salonu szklanymi przesuwnymi drzwiami, Giuseppe urządził wewnętrzny ogród. Odpoczynek wśród agaw, aloesów i palm przypomina mu dzieciństwo w Apulii na południu Włoch.

 

tekst Francesca Davoli, Karolina Kowalska

2 fot. Rafał Lipski

Układ otwarty

Ten dom mówi "nie" kompletom, schematom i skończonym raz na zawsze kompozycjom, a mimo to panuje w nim niewymuszona harmonia - głębokie porozumienie ludzi, sprzętów i przestrzeni.

tekst Agnieszka Rezler stylizacja Anna Tyślerowicz

3 fot. producent

Żółte wariacje

Nam spodobała się zimna odmiana tego koloru, ale paleta odcieni żółtego jest szeroka. Dlatego tak dobrze czuje się w różnych wnętrzach. Żółty jest na fali!

opracowała Joanna Kornecka

4 fot. Michał Mutor

Pył, dym i iskry

To człowiek jest ulubionym tematem Mateusza Sikory, choć patrząc na jego figuratywne rzeźby czasem trudno powiedzieć, czy bliżej im do świata ludzi, czy zwierząt. Bywały bardziej komiksowe albo abstrakcyjne, teraz się "wypośrodkowały". Jest w nich ruch, świeżość i dynamika. "I połączyłem je z łagodnością" - mówi autor.

tekst Ewa Maciąg  stylizacja Basia Dereń-Marzec

5 fot. producent

Zapraszamy na salony

Uwaga! Czas na zmiany w łazience.
Teraz łazienka jest nie tylko miejscem higieny,
ale przedłużeniem salonu. Strefa mokra?
I co z tego? Wstaw miękki fotel i designerską lampę, na ścianie powieś obraz, zapal świecę.
Zrobi się przytulnie i zmysłowo.

Uwaga! Czas na zmiany w łazience. Teraz łazienka jest nie tylko miejscem higieny, ale przedłużeniem salonu. Strefa mokra? I co z tego? Wstaw miękki fotel i designerską lampę, na ścianie powieś obraz, zapal świecę. Zrobi się przytulnie i zmysłowo.

 

tekst i wybór Joanna Kornecka

6 fot. Manolo Yllera/Photofoyer

Sinfonia Africana

Kiedy przyjaciółki, uważane za dwie najbardziej wpływowe kobiety w świecie designu, postanawiają wspólnie stworzyć miejsce łączące włoski styl z afrykańską duszą, można spodziewać się czegoś wyjątkowego. Dom zaprojektowany przez Patricię Urquiolę dla Patrizi Moroso spełnia te oczekiwania z nawiązką. Oszałamia i uwodzi.

tekst Agnieszka Rezler

7 fot. producent

Przyjemność dla stóp

Olejowane podłogi z naturalnego drewna coraz bardziej zyskują na popularności. Chociaż nieco trudniejsze w konserwacji niż lakierowane, są za to ekologiczne i pięknie się starzeją.

opracowała Joanna Kornecka

8 fot. serwis prasowy

Ładne kwiatki!

Wpuść do środka zieleń! Niech będzie naturalną dekoracją domu. Rośliny poprawiają nastrój, sprzyjają relaksowi i po prostu pięknie wyglądają.

 

tekst Joanna Kornecka zdjęcia serwisy prasowe firm


tekst Joanna Kornecka

9 fot. Celestyna Król

Poznań - miasto doznań!

Tu raczej się odrestaurowuje, niż burzy. Kooperuje, a nie konkuruje. Ludzie są przyjaźnie nastawieni i uśmiechnięci. Knajpki przyciągają nie tylko dobrym jedzeniem, ale też wystrojem i wyluzowaną obsługą. Jest tu najpiękniejsze centrum handlowe świata, sztuczne jezioro i stok narciarski w mieście... Doznania z Poznania ciągną się bez końca.

tekst Celestyna Król

10 fot. Anna Grużewska

Mediolan nadaje ton

? 800 tysięcy. Inspiracji ? bez liku. Tak można najkrócej podsumować to, co między 7 a 13 kwietnia działo się w Mediolanie. Odbywające się tu targi Internazionale Salone del Mobile są największą imprezą poświęconą
designowi w świecie.  Zobaczcie,
co nas zauroczyło.

Tydzień - jeden. Odwiedzających - 800 tysięcy. Inspiracji - bez liku. Tak można najkrócej podsumować to, co między 7 a 13 kwietnia działo się w Mediolanie. Odbywające się tu targi Internazionale Salone del Mobile są największą imprezą poświęconą designowi w świecie.  Zobaczcie, co nas zauroczyło.

 

tekst Anna Grużewska

11 fot.Sofia Sanchez & Mauro Mongiello

Akademia designu: Inga Sempé

Jest miłośniczką biografii. Pasjami pożera historie z życia innych, chociaż sama niechętnie opowiada o swoim. Lubi kupować rzeczy w sieciówkach, bo, jak przyznaje, nie ma głowy do wielkich nazwisk i designerskich marek. Inga Sempé. Artystka niepokorna.

Skomentuj:
Nowy numer miesięcznika 'Dom & Wnętrze'
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX