Jesienne wydarzenia, na których warto być [PRZEGLĄD]

W październiku polski design ma stolicę. Jest nią Łódź. Jadą tam wszyscy, którzy interesują się współczesnym wzornictwem. My też. Oprócz tego wybierzemy się do muzeum i do nowo otwartego salonu znanej włoskiej marki. No i jak zawsze: czytamy książki o sztuce.
1

Od 20 VIII - świat oczami artysty

Pierwsze w historii sztuki szerokie omówienie przedstawień krajobrazu w malarstwie polskim - od średniowiecza aż do czasów najnowszych. Z książki dowiedzieć się można m.in. o najważniejszych przemianach w sztuce pejzażowej i co za tym idzie, konwencjach przedstawiania natury. Strona ilustracyjna albumu jest imponująca - obejmuje ok. 300 barwnych reprodukcji!
. Elżbieta Leszczyńska, Pejzaż w malarstwie polskim, Wydawnictwo Arkady, więcej na arkady.eu

2

Od 3 X - na nowo i od nowa

Wystawy, wykłady, panele dyskusyjne. W centrum zainteresowania jedenastej już edycji festiwalu Łódź Design znajdzie się problematyka wzornictwa mającego za zadanie ułatwić i uprzyjemnić życie osobom starszym, a także kwestia rozwoju miast. W jakim kierunku pójdzie ów rozwój? A w jakim powinien? W programie również tradycyjne już Make Me (prezentacja wybranych prac młodych projektantów) oraz must have (najlepsze projekty wdrożone do polskiej produkcji). Tegoroczne hasło festiwalu to Od. Nowa.
. Łódź Design Festival 2017, Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3, Łódź, od 03.10 do 08.10.2017, więcej na lodzdesign.com


Fot. Fot. Łódź Design Festival

3

Od 5 X - wycieczka w przeszłość

Historyczny styl biedermeier (od ok. 1815 do ok. 1848) objął swoim zasięgiem wszystkie dziedziny sztuki, a szczególnie dobitnie wyraził się w użytkowej. Wartości drogie sercu niemieckich mieszczan z pierwszej połowy XIX w. takie jak solidność, prostota, uczciwość materiału, wygoda, znalazły odbicie w sposobie urządzania wnętrz. Styl ten popularny był też w Polsce. Wystawa w Muzeum Narodowym to okazja, by zobaczyć ponad 300 eksponatów z epoki, w tym meble, szkła stołowe, porcelanę. Zobaczyć, zachwycić się i może zainspirować.
. Biedermeier, Muzeum Narodowe w Warszawie, wystawa czynna: od 05.10.2017 do 07.01.2018, więcej na mnw.art.pl


Fot. Muzeum Narodowe w Warszawie

4

Od 12 X - made in Italy

Na październik zapowiadane jest otwarcie pierwszego w Polsce firmowego salonu Visionnaire Home. Ta włoska firma, założona w 1959 r. w Bolonii przez rodzinę Cavalli, uchodzi za synonim ekskluzywności. Słynie z mebli z "najwyższej półki", będących połączeniem czystych form i luksusowych materiałów.
. Visionnaire Home Warsaw, Galeria Mebli Ekskluzywnych Heban, Warszawa, ul. Trakt Brzeski 73, więcej na heban.pl

Skomentuj:
Jesienne wydarzenia, na których warto być [PRZEGLĄD]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX