55-metrowe mieszkanie w stylu minimalistycznym
Dążąc do harmonii wewnętrznej i symbiozy z otaczającym nas światem, poszukujemy ukojenia we własnym domu. Świadoma tego architektka Anna Łuksza, aranżując prezentowaną przestrzeń niedużego mieszkania dla pary, postawiła na przytulny minimalizm, dodając do niego delikatną nutę niewymuszonej elegancji.
Nowoczesny minimalizm we wnętrzach
Młode małżeństwo, pragnące stworzyć swoje wymarzone miejsce do życia, znalazło idealną przestrzeń w niedużym, 55-metrowym mieszkaniu. Chcieli, aby było to schronienie od codzienności, pełne spokoju po długich dniach w pracy. Postanowili więc zainwestować w nowoczesny minimalizm, który umożliwi utrzymanie harmonii i estetycznego porządku we wnętrzach, stanowiąc jednocześnie doskonałą bazę do aranżacji. Zrealizowali swoje marzenia wspólnie z architektką Anną Łukszą.
Zaufanie to podstawa udanego projektu. Mając dobry kontakt z inwestorami, wsłuchując się w ich potrzeby, możemy zdziałać cuda.
Światło, przestrzeń i elegancja
Dzięki przemyślanej koncepcji architektonicznej niewielka przestrzeń przekształciła się w dobrze doświetlone i przestronne wnętrze, zachowując jednocześnie swoją przytulność i elegancję. Podstawą aranżacji stał się wybrany przez właścicieli styl minimalistyczny, któremu Anna Łuksza nadała ciepłe i bardziej przyjazne wydanie, doskonale wpisując wnętrza w obecne trendy wzornicze.
Palecie chłodnych odcieni bieli, szarości i czerni towarzyszy drewno, znacznie łagodzące ich wygląd. Doskonałym przykładem jest strefa salonowa, gdzie jasnoszary kolor ścian harmonizuje z podłogą w jasnym odcieniu drewna, a minimalistyczne sofy, zaprojektowane przez architekta, doskonale komponują się z drewnianymi komodami. Meble wypoczynkowe ustawione w kształcie litery L zamykają przestrzeń wizualnie, oferując wystarczająco dużo miejsca do relaksu we dwoje oraz do zabawy z przyjaciółmi i rodziną. Zgodnie z zasadą minimalizmu wyposażenie salonu zostało ograniczone do niezbędnego minimum, aby nie zakłócać klarowności przestrzeni i jej uporządkowanego wystroju. Lekkie, proste formy mebli podkreślają tę estetykę, odzwierciedlając zasadę "mniej znaczy więcej", a jasna, stonowana kolorystyka została wybrana w celu optycznej optymalizacji wnętrza przez architekta.
Ponadczasowa elegancja
Mieszkanie nie jest jednak pozbawione aranżacyjnych smaczków. Dzięki starannie dobranym detalom minimalistyczne wnętrze zyskało na elegancji. Doskonale wpisują się one w zasady minimalistycznego projektu. Na ścianie z telewizorem pojawiła się stylowa tapeta w pasy zainspirowana brytyjskimi katalogami, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. W obszarze jadalnianym można zauważyć dekoracyjną ścianę z typową arabeską. Podobną funkcję pełni tradycyjne oświetlenie, złote dodatki i lustra w starannie zaprojektowanej ramie w przedpokoju.
Fokus na detal
Szczególnie godny uwagi jest dekoracyjny grzejnik, wyselekcjonowany przez architekta spośród propozycji Vasco. Nie tylko doskonale spełnia on funkcje ogrzewania, harmonijnie komponując się z aranżacją przestrzeni, lecz również pełni funkcję nowoczesnego dzieła sztuki.
W aranżacji liczy się każdy detal. To on wydobywa walory wnętrza, ale też podkreśla dbałość o szczegóły, którą powinien wykazać się dobry projekt. Taką rolę pełnią właśnie grzejniki dekoracyjne. Chcąc wydobyć minimalistyczny charakter aranżacji, a jedocześnie mieć pewność, że grzejnik dobrze spełni swoją rolę, wybrałam do salonu model Niva z oferty Vasco. Jego nowoczesna, prosta forma doskonale wpisała się w założenia stylistyczne minimalizmu, a szeroka paleta dostępnych kolorów pozwoliła idealnie dopasować go do przyjętej kolorystki wnętrza. Mimo, że grzejnik całkowicie wtapia się w tło, nie pozostaje on niezauważony. Wręcz przeciwnie, pełniąc rolę dekoracji, przyciąga wzrok i skupia uwagę. To celowy zabieg. Nie bez powodu bowiem zajął on miejsce na najbardziej wyeksponowanej ścianie w salonie.
Aranżacja kuchni
W przeciwieństwie do powszechnej tendencji, tutaj kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, co umożliwia właścicielom pełną swobodę w realizacji ich pasji kulinarnej. Zabudowa meblowa, stworzona według projektu architektki, prezentuje się nowocześnie i minimalistycznie. Wzmacnia charakter wnętrza, zapewniając jednocześnie odpowiednią ilość miejsca do przechowywania i wykonywania codziennych obowiązków. Kuchnia, podobnie jak przestrzeń wypoczynkowa, nie brakuje aranżacyjnych smaczków. Dodatkową dawkę elegancji wnosi stylowy kredens, inspirowany ozdobnymi kuchniami angielskimi, a także kształt stołu kuchennego nawiązujący do tegoż kredensu.
Miejsce wypoczynku
Sypialnia i łazienka doskonale harmonizują z ogólnym pomysłem na aranżację wnętrz. Wyposażenie utrzymane w stonowanej palecie barw ziemi tworzy atmosferę, która jest kojąca, sprzyjająca wypoczynkowi i relaksacji. W części sypialnianej drewno i przytulne tkaniny nadają ciepła, a tapeta z motywem brzóz dodaje elegancji, wprowadzając jednocześnie naturalny element. Łazienkowe lustro w dekoracyjnej ramie pełni podobną funkcję, wykorzystując inspiracje płynące z przyrody.
Skomentuj:
55-metrowe mieszkanie w stylu minimalistycznym