Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekty ogrodów. Mały ogród cały w kwiatach

Tekst Jolanta Zdanowska, zdjęcia Aneta Tryczyńska . Projekt ogrodu Izabella Rutkowska, wykonawca www.art-ogrody.pl

Urządzając ogródek dla rodziny z dziećmi, warto pomyśleć o nim jak o placu zabaw. I nie znaczy to wcale, że trzeba zrezygnować z ulubionych roślin.

Aranżacje ogrodów. Mały ogród w kwiatach. Na ścianach, stoliku, schodkach - miejsce dla kwiatów znajdzie się wszędzie
Aranżacje ogrodów. Mały ogród w kwiatach. Na ścianach, stoliku, schodkach - miejsce dla kwiatów znajdzie się wszędzie
Fot. Aneta Tryczyńska
Ten ogródek należy do rodziny z dwojgiem dzieci. Kiedy były jeszcze małe , większą część trawnika zajmowała piaskownica, która potem została zasypana. Teraz dzieci bawią się głównie na trawniku, a w upalne dni lata ustawiany jest na nim spory basen do montażu.

Pani domu jest miłośniczką kwiatów i bardzo dba o swoje rośliny. Potrafi tworzyć piękne sezonowe kompozycje w donicach. W ogrodzie jest więc sporo roślin kwitnących - róże, powojniki, hortensje. Rośnie tu również wiele ziół i roślin aromatycznych. Ogród pięknie pachnie, zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory.

Nieduży taras został wyłożony czerwonym piaskowcem, który ładnie komponuje się z kolorem klinkieru na elewacji. Punktem skupiającym uwagę jest źródełko z dwoma dzbanami, gdzie woda krąży w obiegu zamkniętym i delikatnie pluszcze, umilając właścicielom odpoczynek w ogrodzie.

PROJEKTOWANIE OGRODU - PODYSKUTUJ NA FORUM >>

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o ogrodach: encyklopedia roślin, porady ekspertów, zdjęcia pięknych ogrodów w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Projekty ogrodów. Mały ogród cały w kwiatach