Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warto zobaczyć: Pałac Zamoyskich w Kozłówce

Red.

Nie masz pomysłu na weekendową wycieczkę? Odwiedź niezwykły Pałac Zamoyskich w Kozłówce otoczony 20hektarowym naturalistycznym parkiem.

02.12.2010 KOZLOWKA . PALAC I MUZEUM ZAMOYSKICH . FOT. IWONA BURDZANOWSKA / AGENCJA GAZETA
Widok na założenie parkowo-pałacowe.
Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta
Zespół pałacowo-parkowy położony jest 9 km na zachód od Lubartowa. Został zbudowany pod koniec XVIII wieku, a obecnie mieści się tu muzeum ze zbiorami malarstwa, mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły wyposażenie pałacu. W budynku dawnej powozowni znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu, która prezentuje najciekawsze prace z lat 50. XX wieku, w tym ponad 1600 rzeźb, rysunków, obrazów, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła ówczesnych czołowych polskich artystów. Bezpośrednie otoczenie pałacu stanowi ogród w stylu francuskim, a za nim rozciąga się naturalistyczny park (20 ha) ze starymi drzewami i świetlistymi polanami. Muzeum czynne jest od kwietnia do listopada. Karnet do wszystkich obiektów kosztuje 26 zł.

www.muzeumzamoyskich.pl

Czy wiesz, że...

Pałac w Kozłówce to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z autentycznym zabytkowym wyposażeniem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warto zobaczyć: Pałac Zamoyskich w Kozłówce