Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kordoba

red.

Miasto światowego dziedzictwa UNESCO

Dzisiejsza Andaluzja - Hiszpania Arabska - to starożytna Beatica, prowincja cesarstwa rzymskiego ze stolicą w Kordobie. W V wieku zajęta przez Wandalów, w VII - podbita przez Arabów. W X w n.e. Kalifat Kordobański był jednym z najpotężniejszych państw w Europie, a jego stolica Kordoba - ojczyzną poetów, filozofów i wynalazców. Było to miasto, gdzie kultura arabska i europejska przenikały się wzajemnie, dając w efekcie niepowtarzalne dzieła sztuki i architektury. Po 600 latach królowie chrześcijańscy wyparli Arabów z Półwyspu Iberyjskiego. Kordobę włączono do królestwa Kastylii. Od XVI w. w epoce odkryć geograficznych rozwijała się jako ośrodek handlu z Ameryką.

Jedną z pereł architektury tego miasta jest pochodzący z XIV wieku pałac markizów de Viana, jego kolekcje sztuki i ogrody. Przez 600 lat należał do jednej rodziny hiszpańskich patrycjuszy.

Dziś muzeum.

Adres: Plaza de Don Gome, 2 Cordoba

Wstęp 6 euro - zwiedzanie zimą (październik-maj): godz.10-13 i 16-18, latem: pon.-sob. godz. 9-14, niedziele i święta godz. 10-14 (bezpłatnie), zamknięte w środy. Dzieci do lat 10 bezpłatnie

    Więcej o:

Skomentuj:

Kordoba