Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski ogród jednym ze 100 najpiękniejszych na świecie

Aldona Zakrzewska

Ogród polskiej projektantki Danuty Młoźniak znalazł się w książce "100 najpiękniejszych ogrodów świata", wśród aranżacji projektantów ze światowej czołówki! Pora więc przybliżyć sylwetkę projektantki i... pokazać jej ogród.

Ogród Pani Danuty Młożniak
Ogród Pani Danuty Młożniak
Fot. Danuta Młoźniak
Danuta Młoźniak, właścicielka firmy Gardenarium oraz popularnego portalu Ogrodowisko, zdobyła wiele laurów w licznych konkursach na najpiękniejsze polskie ogrody. Jednak największego zaszczytu dostąpił jej własny przydomowy "Ogród nie tylko bukszpanowy" - został uznany za jeden ze stu najpiękniejszych ogrodów świata i pokazany w książce Emmy Reuss, obok setki innych aranżacji projektantów ze światowej czołówki.

Danuta Młoźniak od wielu lat inspiruje (nie tylko polskich) ogrodników poprzez liczne publikacje na łamach pism ogrodniczych, m. in. miesięcznika "Magnolia i portalu e-ogrody. Często prezentuje też swoje realizacje w popularnym programie "Maja w ogrodzie" (jest pod tym względem rekordzistką!). Udzielała także porad "na żywo" w TVN Warszawa, występując tam jako ekspert w kilkudziesięciu odcinkach porannych weekendowych programów, przeprowadzając wywiady ze znanymi osobami z dziedziny kultury i sztuki, będącymi zarazem pasjonatami ogrodnictwa. Od czterech lat prowadzi popularny portal Ogrodowisko, inspirujący tysiące ogrodników, którzy chętnie i często tam zaglądają, a potem - idąc w ślady "szefowej" - upiększają swoje ogrody, dzięki czemu cała Polska na tym korzysta.

Danuta Młoźniak organizuje też co roku zloty pasjonatów ogrodnictwa w swoim własnym ogrodzie, dzięki czemu stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych ogrodów prywatnych w Polsce.

W tym roku, we wrześniu Pani Danuta obchodzi 40 rocznicę rozpoczęcia pracy w ogrodnictwie. Wszystko zaczęło się od posadzenia... pierwszego kaktusa. "Kolczasta" pasja szybko przerodziła się w miłość do ogrodów, szczególnie angielskich, tamtejszych sposobów ich uprawy, a także do angielskich róż, od których - gdy kwitną w jej ogrodzie - trudno oderwać wzrok.

Projektantka najlepiej wypoczywa i ładuje akumulatory w czasie licznych "ogrodowych" podróży do Anglii, w poszukiwaniu doświadczeń czy inspiracji... I oczywiście w swoim przydomowym ogrodzie, pełnym bukszpanów oraz innych (nie tylko zimozielonych) roślin, rozkoszując się jego wspaniałą atmosferą i delikatnym pluskiem wody.

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski ogród jednym ze 100 najpiękniejszych na świecie