Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klub Gaja sadzi drzewa z mieszkańcami Warszawy

red.

10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa Klubu Gaja. Warszawska inauguracja programu gromadzi setki uczestników, w tym przedstawicieli Urzędu Miasta St. Warszawy, Lasów Państwowych. W tym roku wręczone zostaną nagrody - Statuetki Pegaza i Szczęśliwego Rumaka, Statuetki Czarodziejskiego Drzewa oraz Certyfikaty Partnerów Święta Drzewa i wyróżnienia Pro bono dla Ziemi.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie sadzą drzewa
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie sadzą drzewa
materiały prasowe Klubu Gaja


Święto Drzewa bierze udział w kampanii zainicjowanej przez ONZ Miliard drzew dla Planety. Obecnie celem kampanii jest posadzenie 14 miliardów drzew.

Tegoroczna ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa - 10 października o godz. 12 w Warszawie przy Ścieżce Ryszarda Kapuścińskiego na Polu Mokotowskim odbyła się z udziałem m.in. Ministra Środowiska Marcina Korolca, zastępcy prezydenta Warszawy Michała Olszewskiego, aktorów: Julii Pietruchy, Magdaleny Popławskiej i Bartłomieja Topy oraz osób nagrodzonych w programie. Każda z nich wzięła udział w sadzeniu jednego z 10 drzew.

Honorowy patronat nad 10-leciem Święta Drzewa objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Podczas uroczystości - 10 października o godz. 13.45 w Bibliotece Narodowej - nagrody otrzymali przedstawiciele samorządów, firm, nadleśnictw i szkół, które szczególnie zaangażowały się w sadzenie drzew z Klubem Gaja.

Statuetki Pegaza i Szczęśliwego Rumaka otrzymali uczestnicy akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie (prowadzonej w ramach programu Święto Drzewa) - w lipcu 2012 roku liczba uratowanych koni przekroczyła 50.

Statuetki Czarodziejskiego Drzewa trafiły do wieloletnich organizatorów lokalnych inicjatyw dla Święta Drzewa, dzięki którym ideę sadzenia i ochrony drzew przejmują coraz to nowe środowiska, bez względu na wiek, wykonywaną pracę czy światopogląd. Jednym z celów Ministerstwa Środowiska jest zwiększenie poziomu zalesienia kraju do 30 % w roku 2020. Programy edukacyjne, jak Święto Drzewa, pomagają w podnoszeniu świadomości społecznej na temat korzyści płynących z takich działań - mówi Marcin Korolec, Minister Środowiska.

Program imprezy

Ścieżka Ryszarda Kapuścińskiego (Pole Mokotowskie):

11.15 - konferencja prasowa

12.00 - uroczyste sadzenie drzew na Polu Mokotowskim obok Ścieżki Ryszarda Kapuścińskiego

12.30 - Klub Gaja i Lasy Państwowe rozdały sadzonki szkołom, które posadzą je w swoich ogrodach

Biblioteka Narodowa:

13.45 - wręczenie nagród, wyróżnień i certyfikatów

Dodatkowe informacje:

http://www.klubgaja.pl/

Skomentuj:

Klub Gaja sadzi drzewa z mieszkańcami Warszawy