Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne pojemniki na kwiaty

Aldona Zakrzewska.

Lato lubi luz i swobodę. Kwiaty w oryginalnych albo też całkiem dziwacznych pojemnikach są więc jak najbardziej na czasie. Wyglądają w nich znacznie ciekawiej niż w zwykłych doniczkach i skrzynkach.

fot.Shutterstock
Stare trzewiki dzięki kolorowym sznurówkom nabrały nieco świeżości. W takich butach buźki bratków wyglądają całkiem zabawnie
fot.Shutterstock/Max G.
Oryginalne pojemniki znacznie podnoszą atrakcyjność balkonowych i ogrodowych aranżacji. Niestety, zwykle są bardzo drogie. Ale i bez wydawania pieniędzy można dla kwiatów znaleźć coś specjalnego. Na lokum roślin nadaje się przecież niemal każdy przedmiot, który mieści trochę ziemi i nie rozpada się zaraz po namoczeniu. Możemy wykorzystać wszelkie starocie: miski, dzbanki, buty, koszyki, zabawki... Ważne, by choć troszeczkę podkreślić ich urok. Na przykład dobrać do nich kwiaty w podobnym lub kontrastowym odcieniu, albo na starych donicach wymalować zabawne buźki. Jeśli gadżety te nie są zupełnie szczelne, to dla kwiatów lepiej. Po ulewie lub zbyt obfitym podlewaniu wypłynie z nich nadmiar wody i roślinom nie będą gniły korzenie. Natomiast jeśli kwiaty sadzimy do naczyń zatrzymujących wilgoć, w czasie pochmurnej pogody trzeba podlewać je bardzo ostrożnie i dopiero wówczas, gdy ziemia przeschnie.

Skomentuj:

Oryginalne pojemniki na kwiaty