Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracuj bezpiecznie w ogrodzie

Tekst: Joanna Orłowska, Marta Winiarek-Miętus, Husqvarna

Latem więcej czasu spędzamy na pracy w ogrodzie. Aby była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania i akcesoria ochronne.

opis
Przy cięciu gałezi bezpiecznie jest mieć rece okryte aż po łokcie.
husqvarna
Wiele godzin, które spędzamy w ogródkach przy codziennych pracach, mogą dać nam się we znaki - ból pleców, piekące oczy czy otarte ręce. Te problemy na ogół wynikają z tego, że nie zadbaliśmy o odpowiedni ubiór oraz akcesoria ochronne.

Najbardziej powszechne są spodnie i kurtka, z odpowiedniego materiału z warstwą ochronną, która chroni przed przypadkowym przecięciem materiału. Przy wyborze odpowiedniego ubrania musimy także kierować się wygodą. W czasie wiosennym i letnim, wygodnie pracuje się w spodniach typu "ogrodniczki", które nie krępują ruchów, a szelki pozwalają na idealne dopasowanie ich do sylwetki.

Praktyczne spodnie

Idealne do prac ogrodniczych w porze deszczowej są, np. spodnie Husqvarna. Wykonane są z mocnego nylonu z przodu i materiału PU/PCV z tyłu. Dodatkowo wyposażone są w regulowane, elastyczne szelki i zapięcie na guzik w pasie. Nie pozwolą przemoknąć, nawet w najbardziej rzęsisty deszcz.

W przypadku bardziej specjalistycznych prac ogrodowych, w trudnych warunkach, np. podczas obsługi pilarki, odzież ochronna jest podstawą bezpiecznej pracy. Materiał zbudowany jest ze specjalnych warstw składających się z długich włókien, które wplątują się w piłę łańcuchową, nie uszkadzając jej.

Dobre buty w każdych warunkach

Ważnym elementem odzieży są buty. Nieprzemakalne i wykonane z mocnego tworzywa, pozwalają na wiele godzin pracy, bez otarć czy pęcherzy. Pomagają utrzymać stabilność m.in. podczas pracy pilarką, w trudnych warunkach atmosferycznych. "Dodatkowo, formowany bieżnik podeszwy zapobiega ślizganiu na trudnym terenie" - dodaje Jerzy Banaszczyk, ekspert Husqvarny.

Gdy trzeba ściąć gałęzie

W takim przypadku przydaje się drabina, która powinna być stabilna i którą można bezpiecznie przymocować do drzewa. Kupują drabinę w markecie budowlano - ogrodniczym, upewnijmy się, czy nadaje się ona do prac w ogrodzie.

Niezbędnym elementem wyposażenia pilarza jest kask, który ochroni głowę, gdy obcinana gałąź nagle wyłamie się w niepożądanym miejscu.

Pracując w ogrodzie, koniecznie stosuj odzież ochronną. W dobrze dobranym ubraniu i akcesoriach wysiłek fizyczny mniej odbije się na zdrowiu.    Więcej o:

Skomentuj:

Pracuj bezpiecznie w ogrodzie