Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kwiecień na balkonie i tarasie [Kalendarz prac]

red

Sezon balkonowy rozpoczął się na dobre. Taras i balkon stanie się teraz letnim salonem. Zadbajmy o to by nie zabrakło na nim zieleni.

Rtalisation d'une jardiniTre de printemps. Plantation d'un rosier, enfant SLOWA KLUCZOWE: Balkonkasten Balkon-Kasten Blumenkasten FrŁhling Kind Leute Mensch People Pflanze Pflanzen Schritt fŁr Schritt step
Fot. Flora Press/MAP
Sadzimy

Na balkonie w kwietniu jest znacznie cieplej niż w ogrodzie. Wiosenne kwiaty, np. pierwiosnki i szafirki, będą w skrzynkach szybciej przekwitały niż na rabatach. Natomiast dla wielu roślin kupowanych w doniczkach, np. róż miniaturowych i begonii, groźne są nocne przymrozki. Pojemniki, w których je posadzimy, trzeba wieczorem przenosić do nieogrzewanego pomieszczenia.

Dbamy o sadzonki

Stawiamy w jak najjaśniejszym miejscu i uszczykujemy ukorzenione sadzonki pelargonii, koleusa i innych roślin balkonowych. Jak najwięcej światła potrzebują też siewki, np. kobei, lwiej paszczy i nemezji. Jeśli z powodu zbyt wysokiej temperatury nadmiernie się wyciągają, wystarczy uchylić okno.

Planujemy

Dobrze już teraz pomyśleć, jakie kwiaty posadzimy w maju, by móc rozważnie dokonać zakupów. Radzimy też sprawdzić stan skrzynek i ewentualnie kupić nowe.

Skomentuj:

Kwiecień na balkonie i tarasie [Kalendarz prac]