Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić basen ogrodowy?

Ewa Czaczkowska-Sold

W naszych ogrodach coraz częściej pojawia się ten egzotyczny element małej architektury. Jak przygotować go do sezonu.

x
Basen
Fot. materiały prasowe
Jeśli chcecie w upalne dni cieszyć się kąpielą w ogrodowym basenie, najwyższy czas oczyścić go po zimie i przygotować do lata. 5 prostych czynności pozwoli właściwie zadbać o czystość wody i elementów wyposażenia.

1.Opróżnij basen z resztek pozostającej w nim wody.

2.Wyczyść nieckę basenową szczotką przy użyciu odpowiednich środków czystości. Na przykład do usuwania osadów wapnia, plam z rdzy i pozostałościach po glonach doskonale nadają się kwaśne środki czyszczące, takie jak Benamin SND i Benamin Steinloser. Po czyszczeniu dokładnie spłucz basen wodą..

3.Spryskaj ściany i dno basenu środkami powstrzymującymi rozwój glonów i proces mętnienia wody.

4.Napełnij basen wodą i zapewnij jej odpowiedni odczyn pH między 7,2 a 7,4.

To istotne, gdyż odpowiednia wartość pH zapewnia optymalne działanie środków chemicznych do pielęgnacji basenu, a także - a raczej przede wszystkim - dobre samopoczucie użytkowników. Woda o zbyt wysokim lub zbyt niskim czynniku pH może powodować przesuszenie skóry i podrażnienia skóry i oczu. Początkowo wartość pH należy określać codziennie przez okres 14 dni, potem kilkakrotnie co 3-4 dni, potem wystarczy to robić raz w tygodniu. W tym celu przydatne będą testery ręczne lub fotometry z odpowiednimi tabletkami barwiącymi (Phenol Red) oraz środki do korekty wartości pH.

5. Zdezynfekuj wodę, by zapobiec rozwojowi bakterii i glonów. Najbardziej powszechnie stosowana jest dezynfekcja związkami chloru, które utleniają zanieczyszczenia i zabijają wszelkie chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby. Zawartość aktywnego chloru powinna być utrzymywana na poziomie 0,3-0,5 mg/l.

Skomentuj:

Jak wyczyścić basen ogrodowy?