Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy truskawki na balkonie przetrwają mrozy?

Alicja Gawryś

Przez całe lato cieszyłam się truskawkami zrywanymi na balkonie, gdzie rosły w dużej donicy. Czy rośliny przetrwają zimę? Pyta: Magdalena Schabowicz

TRUSKAWKI W POJEMNIKACH udadzą się tylko na dobrze nasłonecznionych balkonach.
TRUSKAWKI W POJEMNIKACH udadzą się tylko na dobrze nasłonecznionych balkonach.
Fot. sevenke shutterstock

 

Alicja Gawryś

ALICJA GAWRYŚ: Powinny przetrwać, jeżeli będzie je Pani podlewać w okresach z dodatnią temperaturą i zabezpieczy przed mrozem donicę, w której rosną. Jeśli nie jest zbyt ciężka, najlepiej przenieść ją do większego pojemnika lub pudła z kawałkiem styropianu na dnie. Proszę wstawić do niego doniczkę, a następnie pomiędzy nią a ścianki pojemnika wsypać materiał izolacyjny: suche liście, słomę lub włożyć zgniecione gazety. Ziemię w doniczce proponuję posypać warstwą drobnej kory, a następnie wszystko przykryć gałązkami iglaków.

Jeżeli balkon jest wietrzny, dodatkową osłonę może stanowić parawan rozstawiony pomiędzy roślinami a balustradą balkonu.

Na wiosnę, gdy rozpocznie się wegetacja, okrycie należy zdjąć, a do doniczki z roślinami dosypać trochę próchnicznej ziemi o odczynie lekko kwaśnym. Rośliny proszę regularnie podlewać, a gdy pojawią się nowe liście, zasilić nawozem dla truskawek i poziomek.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy truskawki na balkonie przetrwają mrozy?