Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kwiaty Pawła Deląga: Orchidee w bambusach

Anna Wolańska

Jeśli okazujemy roślinie serce, ona z pewnością nam to uczucie odwzajemni. Niejeden raz miałem okazję się o tym przekonać.

PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2009.07.28 WARSZAWA PLAN SERIALU NAD ROZLEWISKIEM N/Z: PAWEL DELAG SLOWA KLUCZOWE: POLSKA WARSZAWA NAD ROZLEWISKIEM DOM SERIAL PLAN TVP SERIALU PROGRAM PAWEL DELAG
PAWEŁ DELĄG - ktor filmowy i teatralny, absolwent krakow-skiej PW
Fot. MICHAL WARGIN EAST NEWS
Nie wyobrażam sobie swojego domu bez roślin. Zieleń to nieodzowny atrybut mojego mieszkania. Zresztą sam aranżuję jego wnętrze. I bardzo to lubię. Uważam, że połączenie bieli i czerni z zielenią to jedna z najlepszych kompozycji kolorystycznych, którą warto wykorzystać we wnętrzu.

Może dlatego uprawiam w domu półtorametrowe bambusy, które dają ogromną masę zieleni. Pędy tych roślin rozpinam na specjalnie dla nich przygotowanych bambusowych stelażach.

Bambusy wnoszą do wnętrza egzotyczne piękno i harmonię. Są oryginalne i zaw-sze budzą zachwyt gości, którzy dziwią się, że te rzadkie rośliny tak zdrowo u mnie rosną. Trzeba przyznać, że świetnie się komponują ze stojącym niedaleko akwarium z podwodną roślinnością. Podobny klimat stwarzają drzewka bonsai. Próbowałem ich uprawy, ale chyba za mało serca im okazywałem, bo w przeciwieństwie do bambusów słabo się rozwijały, wręcz marniały w oczach.

Moje mieszkanie często zdobią też białe orchidee. Niedawno byłem na planie filmowym w Odessie. I przez dziewięć miesięcy wynajmowałem mieszkanie z przepięknym widokiem na Morze Czarne. Ale jeszcze czegoś mi w tym apartamencie brakowało. Białych orchidei! Poprosiłem więc o ich sprowadzenie. Wkrótce mój pokój tonął w kwiatach. Rozwijały się pięknie, kwitły wspaniale...

Bardzo lubię też krokusy. Obchodzę urodziny 29 kwietnia. W tych dniach przyroda wręcz eksploduje po zimie. To wspaniały czas. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa tatrzańskie hale pełne krokusów. Ten widok sprawiał mi zawsze ogromną radość.

W tym roku zamierzam posadzić w donicy na domowym tarasie drzewko. Spytam tylko przedtem najbliższą rodzinę, z jakim drzewkiem się utożsamiają. Może wolą jabłoń? Może wiśnię japońską lub klon? Ja z pewnością posadzę w tarasowej donicy bambus albo inną wysoką trawę ozdobną.

PAWEŁ DELĄG

Aktor filmowy i teatralny, absolwent krakow-skiej PWST. Grał w teatrach warszawskich - Na Woli, Powszechnym, na Scenie Prezentacje. Występował też m.in. we wrocławskim Teatrze Współczesnym. Zagrał w serialach: "Fitness Club", "Siedlisko" i seryjnej komedii "Tygrysy Europy". Widzieliśmy go w filmach "Szamanka", "Ciemna strona Wenus", "Kiler", "Młode wilki", "Złoto dezerterów". Teraz czeka go szczególnie intensywny okres - zagra w Rosji w 2 filmach: "Kobiety wieku" oraz "Anioły i demony".

    Więcej o:

Skomentuj:

Kwiaty Pawła Deląga: Orchidee w bambusach