Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zwierzaki Wajraka - [Książka dla dzieci]

Anna Dąbrowska

Najnowsza książka Biblioteki Gazety Wyborczej to pozycja dla małych i dużych wielbicieli europejskiej fauny...Idealny prezent na Dzień Dziecka.

zwierzaki
Zwierzaki Wajraka
Fot. Kulturalny sklep
"To dla was, dzieciaki są te "Zwierzaki"! - to fragment wstępu najnowszej książki "najsłynniejszego" białowieskiego korespondenta III Rzeczpospolitej. Dlaczego najsłynniejszego? Tutaj warto dodać słowo o autorze. 9 maja Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Wajraka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (Polonia Restituta).

W książce zostały zebrane artykuły pisane do "Komiksowa" - dodatku do Gazety Wyborczej oraz "Zwierzaków" wydanych przez wydawnictwo Znak. Obie pozycje są obecnie niedostępne - stąd pomysł na wznowienie. Jednak pozycja ta nie jest tylko zbiorem starych tekstów. Informacje zostały zaktualizowane, a zwierzęta podzielone przez autora na te które łatwo spotkać na spacerze i te, których widok jest niezwykle rzadki i tylko mała grupka szczęśliwców może się nim pochwalić. W książce poza ciekawymi opisami na uwagę zasługują przepiękne barwne ilustracje autorstwa Anny Klonowskiej. Autor wprowadził prosty intuicyjny podział na środowiska w których przebywają zwierzęta, które oznaczył różnymi kolorami i umieścił w nich swoich bohaterów. I tak czerwony - obok człowieka, niebieski - woda duża i mała, zielony - lasy, bagna i uroczyska na nizinach i górach. Wiedzę na temat zwierząt mieszkających poza Polską możemy zaczerpnąć z rozdziału poświeconemu zwierzętom europejskim.

Tekst pozornie pisany dla najmłodszych wciąga, do tego stopnia, że trudno poprzestać na jednym opisie. Jeśli chcesz się dowiedzieć kogo możesz spotkać na spacerze w lesie, a jakiego stwora wypatrywać należy w trawie, to ta książka jest dla Ciebie. Może też okazać się doskonałym prezentem na zbliżający się Dzień Dziecka.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zwierzaki Wajraka - [Książka dla dzieci]