Maja Popielarska - "Pokochać ogród" [Zielona książka]

Red.

Statystyczny Polak czyta pół książki rocznie... Postanowiliśmy wspomóc polskie czytelnictwo i wprowadzić nowy cykl artykułów - "Zielona książka". Na dobry początek polecamy "Pokochać ogród" Mai Popielarskiej...

12.12.2014 Warszawa . Magnolia , ksiazki . Fot. Pawel Kiszkiel / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: KSIAZKI
"Pokochać ogród" - Maja Popielarska
Fot. Paweł Kiszkiel
William Edwards Deming - ojciec zarządzania jakością - uważa, po kilku latach regularnej lektury można stać się ekspertem w danej dziedzinie. Wystarczy, że codzienne poświęcisz półgodziny, po roku może się okazać, że na swoim koncie będziesz mieć 30 przeczytanych fachowych książek - a Twoja wiedza znacznie się pogłębi. Zacznij razem z nami! Doskonale w tematy ogrodnicze wprowadzi Cię poradnik Mai Popielarskiej - prezenterki TVN Meteo, głównej prowadzącej ogrodniczego programu "Mai w ogrodzie" , ale przede wszystkim znakomitej ogrodniczki pt. "Pokochać ogród". Nawet jeśli nie jesteś wielbicielem jej programu warto sięgnąć po to niezwykłe kompendium wiedzy. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego warto mieć w ogrodzie kompostownik, z jakich materiałów zrobić ścieżkę oraz dlaczego warto założyć warzywnik. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce!

To książka jest skierowana do zarówno dla doświadczonego ogrodnika jak i amatora nie odróżniającego szpadla od łopaty. Maja zdradza od czego zacząć zakładanie ogrodu, jaki styl wybrać. Przed wszystkim podkreśla, że ogród ma być dla nas, nie my dla ogrodu. Książka opatrzona jest dużą ilością zdjęć oraz ilustracjami wykonanymi własnoręcznie przez Maję. W publikacji znalazło się miejsce na rozdział o zwierzętach. Jak sama Maja mówi - "Prawdziwy ogród to nie tylko rośliny". Książka została opatrzona wygodnym zestaw wskazówek, pomysłów zawartych w ramkach.

Skomentuj:

Maja Popielarska - "Pokochać ogród" [Zielona książka]