Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targi Gardenia - porady, wskazówki, jak zaaranżować zielenią swoje najbliższe otoczenie

Red.

Targi GARDENIA, które w dniach 26-28 lutego odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to skarbnica wiedzy, z której inspiracje czerpać mogą wszyscy miłośnicy zieleni. Pasjonaci przydomowych ogródków, fani zieleni na balkonach czy tarasach będą mogli zaczerpnąć porad u wielu specjalistów.

Gardenia
Gardenia
Fot. Gardenia

Pomogą w tym m.in. fachowcy z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy w ramach  „Pogotowia Projektowego” podpowiedzą jak powinien wyglądać wymarzony ogród.
Aby wziąć udział w „Pogotowiu Projektowym” wystarczy wysłać zgłoszenie na maila: gardenia@mtp.pl, podając swoje imię, nazwisko, numer kontaktowy i proponowaną godzinę konsultacji.

„Pogotowie Projektowe” odbędzie się 28 lutego, w pawilonie 3A, stoisko nr 85, godz. 10:00 – 17:00.

Na interaktywnej scenie specjaliści z branży ogrodniczej opowiedzą m.in. o pielęgnacji roślin. Po za teorią uczestnicy spotkania mogą liczyć również na część praktyką - zajęcia pokazowe, konkursy oraz możliwość skomponowania własnej skrzynki balkonowej. Warsztaty dedykowane są tym, którzy chcą poznać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z ogrodem, balkonem, tarasem a nawet domowym parapetem. Na spotkaniu zostaną poruszane tematy najnowszych trendów w ogrodnictwie, najpopularniejszych odmian warzyw i kwiatów do uprawy na balkonie, uprawy ziół i kiełków w domu.

Organizatorem warsztatów są firmy Bayer, Compo, Fiskars, Marolex i Villmorin.

 

Dla miłośników zieleni ogród, działka, taras czy balkon są przede wszystkim miejscami odpoczynku. Wszyscy, którzy pragną wcześniej poznać ogrodnicze trendy powinni odwiedzić Poznań, który na trzy dni stanie się ogrodniczą mekką. GARDENIA już po raz dziewiąty zainspiruje uczestników do tworzenia pięknych aranżacji, spełniając jednoczesnej marzenia pasjonatów zieleni o miejscu, do którego wracają z prawdziwą przyjemnością.

 

Miłośnicy zieleni z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie - dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach. Wystawcami kiermaszu będą m.in. centra ogrodnicze, ogrodnicy, szkółkarze, a także firmy mające w swojej ofercie zdrową żywność z ogrodu. Wzorem ubiegłorocznym Kiermasz dostarczy wiedzy także z sektora nasion, traw i warzyw, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów i podłoży czy akcesoriów do nawadniania.

 

Atrakcją dla szerokiej publiczności będzie z pewnością prelekcja poświęcona tematyce odpowiedniego sąsiedztwa roślin w ogrodzie. Sadzenie roślin nie jest bowiem taką prostą sprawą. Od dobrej lokalizacji poszczególnych gatunków zależy prawidłowy ich wzrost. Spotkanie poprowadzi mgr Diana Szczęsna, botanik na UWr. Seminarium odbędzie się podczas Targów GARDENIA,  28.02.2015r., w godz. 12:00-13:00.

    Więcej o:

Skomentuj:

Targi Gardenia - porady, wskazówki, jak zaaranżować zielenią swoje najbliższe otoczenie