Locarno - miasto kamelii

Red.

By podziwiać Kamelie nie musisz jechać w Himalaje. Te piękne zimozielone krzewy trafiły do Europy w połowie XVIII wieku. W szwajcarskim Locarno będzie je można je podziwiać właśnie teraz - na przedwiośniu.

Camellias - Locarno, Switzerland SLOWA KLUCZOWE: camellias japanese Lago Maggiore camellia japan rose Locarno Switzerland garden alps shrubs small trees flowers
Kamelie w Locarno rosną nie tylko w parku, ale także przy ulicach i w prywatnych ogrodach.
LILIANNA SOKOŁOWSKA
Szwajcarskie miasteczko Locarno warte jest odwiedzenia o każdej porze roku. Sprawia to niezwykłe położenie nad jeziorem Maggiore, wśród szczytów Alp. Jednak turystów na przedwiośniu przyciąga jeszcze jedna atrakcja: kwitnące kamelie. Można je podziwiać w całym mieście, a także w specjalnie dla nich założonym Parco delle Camelie. Łagodny klimat sprawia, że te zimozielone krzewy czują się tu dobrze zimą, kiedy temperatura nie spada poniżej zera, ale jest na tyle chłodno, by rośliny łatwo zawiązały pąki kwiatowe.

Pierwsze kwiaty rozwijają się w lutym, ale prawdziwa rewia następuje w marcu i kwietniu. Pomysł założenia parku (w 2005 r.) zrodził się w sposób naturalny, bowiem w wielu tutejszych ogrodach krzewy te uprawiano z powodzeniem już od XIX wieku. Na 39 kwietnikach zgrupowano aż 850 odmian kamelii. Ogród można zwiedzać przez cały rok, codziennie w godzinach 9-18.30 (zimą do 17). Wstęp: 10 franków, www.ascona-locarno.com/Camelie.

Skomentuj:

Locarno - miasto kamelii