Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miracle Garden - największy ogród świata?

Tekst Anna Landowska, zdjęcia Shutterstock

Powstał zaledwie w 2013 roku, a już trafił do księgi rekordów Guinnessa. Na razie zdobył tytuł za najdłuższą ścianę z kwiatów, ale jest też uznawany za największy kwiatowy ogród na świecie. Piękny park czy kicz? Oceńcie sami!

Miracle Garden w Dubaju został otwarty w Walentynki 2013 roku
Miracle Garden w Dubaju został otwarty w Walentynki 2013 roku
Fot. Shutterstock
Na pytanie o największy ogród moi znajomi wymienili holenderski Keukenhof z powierzchnią 32 tys. m kw. Mają rację - a właściwie ją mieli... Bo założony kilka lat temu Miracle Garden w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest ponaddwukrotnie większy - zajmuje aż 72 tys. m kw.

Chociaż na europejski gust trochę kiczowaty i podobny do Disneylandu, Miracle Garden, czyli Cudowny Ogród, niewątpliwie robi wrażenie. Tym bardziej w sercu pustyni. Nie powinno to jednak dziwić, zważywszy na ambicje mieszkańców miasta, którzy dążą do tego, by mieć wszystko "naj". Ma więc Dubaj m.in. najwyższy na świecie budynek, największe pokazy fajerwerków, czy wreszcie Dubailand - największy park rozrywki na świecie (notabene miasto jest... rekordzistą liczby rekordów w księdze Guinnessa).

Właśnie na terenie wspomnianego parku (docelowo ma zająć 277 km kw. i kosztować 70 miliardów dolarów) znajduje się Miracle Garden. Typowe rabaty zastąpiono tu kwiatowymi formami, ścianami i dywanami. Do ich utworzenia użyto aż 45 milionów roślin - głównie petunii. W krajobrazie dominują ogromne kwiatowe budowle - ukwiecone domy, pasaże, piramidy.

Ogród po raz pierwszy otwarto w walentynki 2013 roku. Od tamtej pory co roku jest czynny od 14 lutego - do końca maja. Potem w Dubaju robi się zbyt gorąco - i dla kwiatów, i dla turystów. A tych organizatorzy planują gościć milion rocznie. Kolejny rekord?

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: Miracle Garden - największy ogród świata?Fot. Shutterstock    Więcej o:

Skomentuj:

Miracle Garden - największy ogród świata?