Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Afrykarium we Wrocławiu

Red.

Będąc we Wrocławiu warto wybrać się do nowo otwartego Afrykarium. To unikatowy na skale światowa obiekt gdzie zebrane zostały różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu

Tajemnice kanału mozambickiego poznamy podczas spaceru podwodnym tunelem. Na zdjęciu: bliskie spotkanie z płaszczką.
Tajemnice kanału mozambickiego poznamy podczas spaceru podwodnym tunelem. Na zdjęciu: bliskie spotkanie z płaszczką.
Fot. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
Komu marzy się podróż do Afryki, by poznać przebogaty świat zwierząt i roślin żyjących na lądzie oraz w otaczających wodach, może zacząć przygodę od podróży do Wrocławia. Niedawno otwarto tam bowiem Afrykarium - wielki kompleks przyrodniczy z ogromnym oceanarium, które można zwiedzać, wędrując podwodnymi korytarzami. Obiekt obejmuje 5 ekosystemów, w których zgromadzono faunę i florę rafy Morza Czerwonego, Kanału Mozambickiego, Wschodniej Afryki, Wybrzeża Namibii oraz dżungli nad rzeką Kongo. Ryby rafy koralowej, także płaszczki i rekiny, pływają tu dosłownie nad głowami zwiedzających. Całość otacza przebogata roślinność Czarnego Lądu.

Godziny otwarcia

Afrykarium (zoo, ul. Wróblewskiego 1) jest czynne w godz. 12-18 w poniedziałek, 9-18 od wtorku do piątku, 9-19 w weekendy i święta. Ceny biletów: 85 zł rodzinny, 25 zł/os. grupowy normalny, 12 zł/os. grupowy ulgowy. afrykarium.com.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Afrykarium we Wrocławiu