Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zieleń to życie

Red.

W tym roku międzynarodowa wystawa Zieleń To Życie odbędzie się 3-5 września w Warszawie na terenie EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Już po raz 23. Hasło tegorocznej wystawy Zieleń to Życie brzmi: ?Obudź emocje? i z pewnością się ono urzeczywistni za sprawą roślin.

Zieleń to życie
Zieleń to życie
Fot. Agencja Promocji Zieleni

Będziemy mieli okazję poznać bogaty asortyment roślin dostępnych na naszym rynku i podziwiać dzieła projektantów ogrodów, a także poznać najnowsze urządzenia techniczne dla ogrodnictwa.

W tegorocznej edycji bierze udział blisko 260 wystawców z 13 krajów - z Polski, Belgii, Białorusi, Chin, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Zobaczyć będzie można największą ekspozycję dostępnych na rynku roślin w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej - drzewa, krzewy, byliny pnącza oraz wszelkie inne ozdobne i owocowe do zastosowania w ogrodach prywatnych i publicznych terenach zieleni. Na targach zobaczyć można także technikę dla ogrodnictwa i wszystko co jest niezbędne w tworzeniu i pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Nie zabraknie też dekoracji, wydawnictw, a przede wszystkim nowości i inspirujących pomysłów.

Jednym słowem , zobaczymy parę tysięcy gatunków i odmian roślin, które po brzegi wypełnią kilka hal EXPO XXI. Ponadto wystawcy pokażą maszyny, narzędzia, nawozy, środki ochrony, podłoża, systemy nawodnieniowe, tunele, produkty wspierające sprzedaż oraz oprogramowanie. W ich ofercie znajdą się także elementy wyposażenia ogrodów, parków i zieleńców - dekoracje i mała architektura. Nie zabraknie też wydawnictw dla fachowców i amatorów. Oferta wystawców skierowana jest zarówno do producentów i handlowców, jak i do amatorów ogrodów i ogrodnictwa.Dwa pierwsze dni targów - czwartek i piątek - mają charakter wyłącznie branżowy; wstęp dla gości możliwy będzie po rejestracji na stronie zielentozycie.pl. W sobotę targi otwarte są dla wszystkich pasjonatów, właścicieli ogrodów i zainteresowanych nowościami ze świata roślin.

 

Obudź emocje! - hasło tegorocznej wystawy miało zachęcić wystawców do poszukiwania sposobów na wzbudzenie emocji i skupienie uwagi zwiedzających. Z pewnością zatem znowu będziemy mieli okazję podziwiać pomysłowe aranżacje stoisk, które są cechą szczególną warszawskiej wystawy. Źródłem emocji, ale także wiedzy będą spotkania, wykłady i udział w specjalnych wydarzeniach. Jednym z nich jest Konkurs Roślin NOWOŚCI, w którym szczególnie interesujące nowe odmiany wyróżniane są medalami. Decyzja Jury ogłoszona zostanie podczas oficjalnego otwarcia 3 września o godzinie 9.30.

Konferencje, seminaria i warsztaty towarzyszące wystawie to kolejny wyróżnik imprezy. W tym roku wśród prelegentów są m.in. Martha Schwartz - amerykańska architekt krajobrazu oraz Eve Tigwell - brytyjska konsultantka z branży handlu ogrodniczego. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się również polscy specjaliści. W sobotę 5 września organizatorzy zapraszają publiczność. Będzie można podpatrzeć nowości i bezpłatnie uzyskać fachowe porady. Wystawie towarzyszyć będzie także kiermasz roślin (czynny od 3 do 5 września).

 

Szczegółowy program oraz warunki zgłoszeń i rejestracji na www.zielentozycie.pl.


    Więcej o:

Skomentuj:

Zieleń to życie