Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrody Hortulus, Dobrzyca k. Koszalina

red.

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy powstały w 1992 r. Na powierzchni ponad 4 ha urządzono tu 28 ogrodów tematycznych. W 2014 r pojawił się ogród inspirowany ogrodami Gaudiego.

Ogród Gaudiego inspirowany twórczością katalońskiego architekta. Ogród wypełniają roślinny śródziemnomorskie bardzo intensywnie pachnące.
Ogród Gaudiego inspirowany twórczością katalońskiego architekta. Ogród wypełniają roślinny śródziemnomorskie bardzo intensywnie pachnące.
Wiktoria Głodowska

Dobrzyca ogrody Hortulus 

28 ogrodów tematycznych, m.in. francuski, śródziemnomorski, , japoński , skalny, wodny, cienisty, różany oraz najnowsze dzieło ogród Gaudiego. Właścicielka - Pani Iwona Bigońska, czerpie inspiracje z licznych podróży po ogrodach świata. Z Barcelony przywiozła jaszczurki pokryte mozaiką, które wykorzystała tworząc ogrodową scenerię nawiązującą do ogrodów Gaudiego. Jak przyznała, jest fanką architektury organicznej, czyli takiej, która nawiązuje do przyrody, a jednym z najwspanialszych jej twórców był właśnie Antonio Gaudi.

Poniżej zdjęcie z naszej wizyty w ogrodach Hortulus

 

Dobrzyca ogrody kwiatowe i labirynt

Ponadto w ogrodach Hortulusa zobaczymy imponujące ogrody użytkowe pełne ziół i warzyw, a także ogrody zmysłów w stylu angielskim. Zapierający dech w piersiach, otwarty w 2014 największy na świecie labirynt grabowy. Ciekawą grupę stanowią też ogrody dźwięku, w których szeleszczą trawy, pluska woda. Ważną rolę w tych założeniach odgrywają detale i elementy małej architektury: rzeźby, mostki, groty, okna widokowe, fontanny. W Dobrzycy bez problemu można znaleźć kompozycję bliską swemu sercu i potraktować ją jako "ściągawkę".

Dobrzyca ogrody - sklep

Ogrody przylegają do szkółki roślin ozdobnych i Centrum Ogrodniczego z marketem Ogród i Galeria. Jest też caffe bar Barwinek, gdzie można nabrać sił po spacerze.
 

Ogrody Hortulus Spectabilis

Dwa kilometry od Dobrzycy znajduje się nowy kompleks ogrodów, o nazwie Hortulus Spectabilis. Obecnie ogrody te zajmują powierzchnię 5 ha, a wśród nich prezentowane będą między innymi: labirynt, wieża widokowa, a także kamienny krąg i angielskie rabaty bylinowe.

Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis otrzymały od Polskiej Organizacji Turystycznej wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku.

Właściciele Hortulusa i położonych obok ogromnych szkółek roślin ozdobnych sami finansują i projektują ogrody tematyczne, kierując się własną wyobraźnią.

Ogrody Hortulus, Dobrzyca k. Koszalina  - godziny otwarcia

Czynne: kwiecień-wrzesień w godz. 9-19, w niedziele i święta 10-18, październik 9-18, niedziele 10-16. ( www.hortulus.com.pl)

Ogrody tematyczne: dorośli: 21, dzieci (3-15 lat) 16 zł, do 3 lat gratis

Ogrody Hortulus Spectabilis: dorośli: 25, dzieci (3-15 lat) 20 zł, do 3 lat gratis

Dobrzyca Hortulus cennik
Dobrzyca Hortulus cennik
Fot. Dobrzyca Hortulus

Dobrzyca ogrody - dojazd

Dokładne współrzędne geograficzne:

N 54,16599° / E 15,92470°
N 54° 09' 57,6" / E 15° 55' 28,9"
N 54° 09,949' / E 15° 55,471'

Sprawdź jak dojechać na mapie google maps>>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogrody Hortulus, Dobrzyca k. Koszalina