Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Kraków

red.

Park eksperymentów

23.05.2009 KRAKOW , OGROD DOSWIADCZEN PRZY AL POKOJU , DZIECI , ZABAWA DOSWIADCZENIE , FIZYKA , FOT. MATEUSZ SKWARCZEK / AGENCJA GAZETA
Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Kraków, teren Parku Lotników Polskich, wejście od al. Pokoju. Czynne: 20 kwietnia - 24 października w godz. 9-17, w weekendy 10-19 (w październiku do godz. 15)
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Otwarty 3 lata temu Ogród Doświadczeń to jedyne miejsce w Polsce - i jedno z niewielu na świecie! - gdzie można samemu przekonać się, jak działają prawa fizyki. Na terenie parku o powierzchni 6 ha znajduje się blisko 60?urządzeń z zakresu optyki, akustyki i mechaniki (niektóre także dla osób niewidomych i niedosłyszących). Służą do zabawy, a jednocześnie do nauki. Można tu np. poszaleć wózkami na szynach, poznając przy okazji III zasadę dynamiki Newtona, chodzić po obracającej się platformie, sprawdzając działanie siły bezwładności, grać na gongach i kamiennych cymbałach, przekonując się, jak działają prawa akustyki. Ogród łączy walory parku z interaktywnym muzeum. Wolno spacerować, biegać, skakać, wszystkiego dotykać, a także urządzić sobie majówkę w plenerze. Słowem, frajda i dla dużych, i dla małych!

Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Kraków, teren Parku Lotników Polskich, wejście od al. Pokoju.

Czynne: 20 kwietnia - 24 października w godz. 9-17, w weekendy 10-19 (w październiku do godz. 15)Czytaj także:

Ogród japoński we Wrocławiu

Arboretum w Kórniku k. Poznania

Ogród japoński na Śląsku

Zielone dachy BUW-u

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Kraków