Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

6 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki

Jacek Jechanowski

Jeśli masz większy trawnik warto zaopatrzyć się w kosiarkę samojezdną. Na rynku można znaleźć wiele takich modeli. Podpowiadamy na jakie parametry warto zwrócić uwagę by maszyna sprostała naszym wymaganiom.

Bezstopniowy napęd hydrostatyczny - wygodny jak automatyczna skrzynia biegów.
Bezstopniowy napęd hydrostatyczny - wygodny jak automatyczna skrzynia biegów.
Fot. VIKING

Niektóre kosiarki wyposażone są także w urządzenia, dzięki którym mogą pełnić inne funkcje, np. odkładnica do śniegu umożliwia odśnieżanie, a przyczepka wywrotka - transport materiałów. Przystępując do analizy oferty rynkowej, lepiej zapoznać się z propozycjami kilku producentów, porównać wyposażenie maszyn, a także dostępność i użyteczność ich funkcji dodatkowych. Oto niektóre z nich:

Bardzo mały promień skrętu przydaje się w ogrodach, w których na murawie rośnie dużo drzew oraz krzewów. Również kompaktowa konstrukcja kosiarki umożliwia łatwe manewrowanie.

Kosz na trawę opróżnia się za pomocą dźwigni. O tym, że jest pełny, informuje sygnał dźwiękowy.

Funkcja mulczowania - skoszona trawa jest dokładnie rozdrabniana i równomiernie rozrzucana na trawniku. Rozwiązanie takie zwalnia nas z obowiązku opróżniania kosza, tym samym gwarantując oszczędność czasu. Z kolei trawnik zyskuje substancje odżywcze i wolniej wysycha.

Regulowany, amortyzowany, wygodny fotel dopasowany do sylwetki kierowcy. Można go szybko wyregulować bez użycia narzędzi.

Wielofunkcyjna kierownica z dźwigniami zmiany kierunku jazdy ułatwia prowadzenie i obsługę kosiarek.

    Więcej o:

Skomentuj:

6 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki